22 maja
wtorek
Heleny, Wieslawy, Ryty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Test przed Mundialem

Ocena: 0
161

Na rosyjskich boiskach rozgrywany jest Puchar Konfederacji – turniej z udziałem mistrzów świata i poszczególnych kontynentów oraz gospodarzy kolejnego Mundialu. To zarazem sprawdzian dla organizatorów przyszłorocznej imprezy.

fot. PAP/EPA/SERGEY DOLZHENKO

Niestety, niektóre reprezentacje, np. Niemcy, nie występują w najsilniejszych składach. W pierwszych meczach Rosja pokonała Nową Zelandię 2:0, Portugalia zremisowała z Meksykiem 2:2, zaś Kamerun uległ Chile 0:2.

 

Euro znów w Polsce

W Bydgoszczy, Gdyni, Kielcach, Krakowie, Lublinie i Tychach trwają mistrzostwa Europy reprezentacji narodowych do lat 21. Młodzi polscy piłkarze prowadzeni przez Marcina Dornę rozpoczęli turniej fatalnie. Porażka ze Słowacją (1:2) zepsuła atmosferę w kadrze. W tej samej grupie grają też broniący tytułu Szwedzi oraz Anglicy.

 

Odszedł mistrz olimpijski

W wieku 78 lat zmarł Józef Grudzień, jeden z najlepszych zawodników w historii polskiego boksu. W wadze lekkiej zdobył złoty medal na igrzyskach w Tokio (1964) i srebrny w Meksyku (1968), zostawał też mistrzem i wicemistrzem Europy. Przez większość kariery związany był z Legią Warszawa.

 

Wioślarze na podium

Aż siedem z dziesięciu polskich osad zdobyło medale w regatach wioślarskiego Pucharu Świata na poznańskiej Malcie. W dwóch przypadkach były to krążki złote –przypadły kobiecej czwórce podwójnej (Agnieszka Kobus, Maria Springwald, Marta Wieliczko i Katarzyna Zillmann) oraz Arturowi Mikołajczewskiemu (jedynka wagi lekkiej).

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Dziennikarz, fotoreporter, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Niegdyś stypendysta Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia", dziś członek Stowarzyszenia Absolwentów "Dzieło". Lider w katolickiej wspólnocie mężczyzn Przymierze Wojowników.SALON DZIENNIKARSKINajwyżej oceniane artykuły