°/° °/° °/°

Stoch najlepszy w Wiśle. Polak prowadzi w PŚ

Ocena: 5
440

Kamil Stoch został liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Awans dało mu zwycięstwo w pierwszym konkursie PŚ w skokach narciarskich w Wiśle Malince.

Stoch jest pierwszym Polakiem, który wygrał konkurs PŚ na obiekcie im. Adama Małysza w Wiśle Malince. To jego 18. tryumf w zawodach PŚ w karierze i trzeci w tym sezonie.

Na skoczni w Wiśle polski mistrz olimpijski w pierwszej serii uzyskał 133 m, w drugiej – przy zdecydowanie gorszych warunkach pogodowych – wylądował na 124. metrze.

Drugie miejsce ze stratą ponad 16 punktów zajął Austriak Stefana Kraft, a trzeci był gorszy o prawie 19 punktów Niemiec Andreas Wellinger. W pierwszej dziesiątce znalazło się jeszcze dwóch Polaków – Piotr Żyła był siódmy, a Maciej Kot – dziewiąty.

Zwycięstwo w Wiśle sprawiło, że Polak awansował na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ. Stoch ma na swoim koncie 733 punkty. Polski skoczek o 42 punkty wyprzedza dotychczasowego lidera Słoweńca Domena Prevca oraz o 46 punktóe Norwega Daniela Andre Tandego.

Jutro popołudniu odbędzie się w Wiśle drugi konkurs PŚ. Zaś w przyszły weekend skoczkowie rywalizować będą w Zakopanem.

WYNIKI SOBOTNIEGO KONKURSU w WIŚLE:

1. Kamil Stoch (Polska) 268,0 (133,0/124,0)
2. Stefan Kraft (Austria) 251,7 (133,0/117,0)
3. Andreas Wellinger (Niemcy) 249,1 (127,5/120,5)

7. Piotr Żyła (Polska) 246,0 (126,5/120,0)

9. Maciej Kot (Polska) 242,0 (122,5/128,0)

19. Jan Ziobro (Polska) 231,2 (125,0/123,5)
20. Stefan Hula (Polska) 231,0 (126,0/122,0)
21. Dawid Kubacki (Polska) 228,5 (120,5/121,0)

46. Aleksander Zniszczoł (Polska) 89,0 (111,5)

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 24 kwietnia

Środa, IV Tydzień wielkanocny
Ja jestem światłością świata,
kto idzie za Mną, będzie miał światło życia.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 12, 44-50
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)