17 stycznia
poniedziałek
Antoniego, Rościsława, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Sebastian Świderski nowym prezesem PZPS

Ocena: 0
397

Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo - Wyborcze Delegatów Polskiego Związku Piłki Siatkowej wybrało byłego reprezentanta Polski, znakomitego siatkarza Sebastiana Świderskiego na Prezesa Zarządu PZPS kadencji 2021-2025.

Fot. PAP/Piotr Nowak

Nowy Prezes uzyskał 88 głosów, 2 delegatów wstrzymało się od głosu. Po wycofaniu się w ostatnim czasie wszystkich sześciu kontrkandydatów Sebastian Świderski był jedynym kandydującym.

Po wyborze nowy prezes PZPS podziękował delegatom za okazane mu zaufanie. Jednym z pierwszych jego zadań będzie wybór - w miejsce Belga Vitala Heynena, któremu wygasł dotychczasowy kontrakt na prowadzenie drużyny męskiej, i odejściu z funkcji selekcjonera reprezentacji żeńskiej Jacka Nawrockiego - nowych trenerów obu seniorskich drużyn narodowych siatkarzy i siatkarek.

Sebastian Świderski w narodowych barwach w latach 1996 -2011 rozegrał 322 spotkania. W reprezentacji Polski juniorów zdobywał mistrzostwa Europy i świata. W seniorskiej kadrze wywalczył wicemistrzostwo świata. Dwukrotnie reprezentował Polskę w igrzyskach olimpijskich.

Występował w klubach polskich i zagranicznych: Stilon Gorzów, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Perugia Volley, Lube Banca Macerata i ponownie ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. W każdym z nich osiągał wiele sukcesów. W dorobku Sebastiana Świderskiego są: 3 mistrzostwa Polski, 5 Pucharów Polski, 3 wicemistrzostwa Polski, medal brązowy mistrzostw kraju, wicemistrzostwo Włoch, 2 Puchary Włoch, Superpuchar Włoch, brązowy medal dwukrotnie 4.lokaty w Ligi Mistrzów, srebro Pucharu CEV. W każdej z drużyn nasz kandydat był zawodnikiem kluczowym, w pełni profesjonalnym i oddanym zespołom, w których grał.

Sebastian Świderski ma za sobą także doświadczenie trenerskie w klubach Fart Kielce i ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Jako asystent Daniela Castellaniego zdobył Puchar Polski, brązowy i srebrny medal mistrzostw kraju i 4.miejsce w Lidze Mistrzów. Pracując samodzielnie wywalczył Puchar Polski.

Po zakończeniu kariery trenerskiej pozostał w kędzierzyńskim klubie obejmując stanowisko dyrektora sportowego. W roku 2015 został Prezesem klubu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. W roli szefa klubu sprawdza się znakomicie. Za jego kadencji kędzierzyński zespół 3 mistrzostwa Polski, 2 wicemistrzostwa,  3 Puchary Polski, 2 Superpuchary Polski, a pięknym podsumowanie tego pasma sukcesów jest Klubowe Mistrzostwo Europy wywalczone przez klub kierowany przez Sebastiana Świderskiego 1 maja 2021 roku. Jako Prezes klubu sprawił, że ZAKSA uzyskała stabilność finansową i organizacyjną. Z grupą współpracowników wprowadził wiele rozwiązań innowacyjnych pozwalających na szeroką promocję i popularyzację siatkówki dalece wykraczającą poza obszar geograficznej działalności klubu. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle jest marką międzynarodową. Jest także członkiem Rady Nadzorczej Polskiej Ligi Siatkówki S.A.

Sebastian Świderski jest magistrem zarządzania, a studia ukończył na Uniwersytecie Szczecińskim. Obecnie studiuje podyplomowo MBA (Master of Business Administration).

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 17 stycznia

Poniedziałek, II Tydzień zwykły
Wspomnienie św. Antoniego, opata
Żywe jest słowo Boże i skuteczne,
zdolne osądzić pragnienia i myśli serca.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mk 2,18-22
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

- Reklama -


Najczęściej czytane artykułyE-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter