23 maja
poniedziałek
Iwony, Dezyderego, Kryspina
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Rok siatkówki?

Ocena: 4.98888
2132

Polski zespół najlepszy w Lidze Mistrzów. Brzmi jak nierealne marzenie.

fot.pixabay.com

Na szczęście to marzenie z gatunku tych, które można spełnić. Ostatnio dokonali tego siatkarze z Kędzierzyna-Koźla. Sukces ogromny, po pełnym zakrętów i dramatów sezonie.

Wygrać Ligę Mistrzów potrafią tylko zespoły mające charakter. Bo sama, najmocniejsza nawet kadra, nie zagwarantuje sukcesu. W tym sezonie przekonały się o tym drużyny z Włoch czy Rosji. W Kędzierzynie-Koźlu świętują i mają do tego pełne prawo.

Ojcem projektu jest były reprezentant Polski Sebastian Świderski. Prezes klubu zadbał o wiele elementów, które w końcowym rozrachunku złożyły się na ten wyjątkowy triumf. Jednym z aspektów jest na pewno klimat, jaki panował w drużynie oraz wokół niej. To dlatego, gdy teraz mówi się o planowanych odejściach kilku siatkarzy, Sebastian Świderski nie rozdziera szat. Zdaje sobie sprawę z tego, że życie sportowca tak wygląda. I nie znosi ono próżni. Jedni odejdą, drudzy przyjdą. Cała sztuka polega na tym, by nad tym procesem panować, a żeby panować, trzeba wcześniej pewne rzeczy zaplanować. W Kędzierzynie-Koźlu, po długim świętowaniu, będą musieli zejść na ziemię. Jeśli tego nie zrobią – w nowym sezonie boleśnie poczują siłę powiedzenia „bij mistrza”.

Polski klub najlepszy w Lidze Mistrzów. To zdanie, mimo że ostatnio bardzo często powtarzane, niezmiennie brzmi dumnie. Przy okazji trudno nie wyrazić żalu, bo w tych wyjątkowych chwilach zabrakło drużynie wsparcia z trybun. A przecież polscy fani siatkówki są najlepsi na świecie i na przeżywanie takich wyjątkowych chwil na trybunach, a nie przed telewizorami, po prostu zasługują. Dla nich 2021 rok już zapisał się pięknie, a przecież może być jeszcze piękniej.

Na igrzyskach olimpijskich w Tokio reprezentacja siatkarzy mierzyć będzie bardzo wysoko. Mistrzowie świata są niebywale zmotywowani, ich cel jest trudny do zdobycia, ale na pewno spróbują po niego sięgnąć.

Polska mistrzem olimpijskim? To też brzmi pięknie. Już w kwietniu wybrańcy Vitala Heynena rozpoczęli przygotowania, ich ukoronowaniem będzie turniej na igrzyskach. Tam każda chwila słabości może drogo kosztować. Nasi siatkarze na pewno zrobią wszystko, by takich momentów uniknąć. Wszyscy wiemy doskonale, że potrafią być niepokonani. Być może w Japonii tacy właśnie będą i pójdą szlakiem wytyczonym w Lidze Mistrzów przez kędzierzynian. Jeśli tak się stanie, rok 2021 będzie można ogłosić rokiem siatkówki. Czego Państwu i sobie życzę.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Autor jest dziennikarzem TVP

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 23 maja

Poniedziałek, VI Tydzień Wielkanocny
Niech święci cieszą się w chwale, *
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): J 15,12-17
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane artykułyPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter