6 czerwca
wtorek
Norberta, Laurentego, Bogumila
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Polscy lekkoatleci z wizytą u premiera

Ocena: 0
3095

Jestem niezwykle dumny z osiągnięć polskiej reprezentacji w halowych mistrzostwach świata w lekkiej atletyce – powiedział premier Mateusz Morawiecki, który przyjął ekipę biało-czerwonych w poniedziałek wieczorem w swej kancelarii.

fot. PAP/Radek Pietruszka

Morawiecki podkreślił, że jest niezwykle dumny z osiągnięcia, jakim było wywalczenie pięciu medali, w tym dwóch złotych.

Jak wskazał, Polska – wśród 144 drużyn – zajęła trzecie miejsce. – To jest tak, jak ktoś to dzisiaj powiedział: żeby przebić ten sukces w tym roku, musielibyśmy – w co ja wierzę – być w medalowej strefie w piłkarskich mistrzostwach świata – zaznaczył premier.

Prezes Rady Ministrów nawiązując do wyników w Birmingham dodał, że nasz kraj, oprócz silnej gospodarki i wspaniałej kultury, może "sportem szczycić się i chwalić na wszystkich kontynentach świata".

– Największe gratulacje należą się mistrzom świata, ale i rekordzistom globu. To oni wyprzedzili Amerykanów, których my szczególnie lubimy wyprzedzać – stwierdził.

Premier wyraził nadzieję, że w niedalekiej perspektywie polski sport będzie potęgą.

– Zainwestowaliśmy sporo w obiekty sportowe, powstała infrastruktura, gdzie zawodnicy mogą się szkolić. Nie tylko obecni mistrzowie, ale także ci, którzy dopiero zaczynają właśnie w tych ośrodkach – powiedział.

W imieniu zawodników premierowi i szefowi resortu sportu Witoldowi Bańce za zaproszenie podziękował Adam Kszczot, triumfator biegu na 800 m.

– To jest wielkie osiągnięcie polskiej lekkoatletyki. Wszyscy na to pracowaliśmy. Przez ostatnie sześć lat systematycznie się rozwijamy dzięki stworzonym ku temu warunkom. Trzecie miejsce w globalnej imprezie to wielki sukces – powiedział Kszczot.

Zwrócił jednak uwagę, że do dalszego rozwoju potrzeba jeszcze lepszej infrastruktury, m.in. hal treningowych. – Aby było jeszcze lepiej w imieniu zawodników proszę o dalszy rozwój infrastruktury sportowej. Nowe hale do treningu są bardzo potrzebne po to, aby nasze wyniki były jeszcze lepsze – nadmienił.

Minister sportu zauważył, że tegoroczne środki budżetowe przeznaczone na budowę obiektów będą rekordowe. Resort rozwija opiekę nad dziećmi i młodzieżą, buduje piramidę szkoleniową po to, aby już teraz treningi rozpoczynali następcy dzisiejszych mistrzów.

– Chcemy zapewnić wam maksymalny komfort przygotowań, abyście mogli osiągać takie kosmiczne rezultaty jak w Birmingham. Jest w was ogromny potencjał, wierzę, że na kolejnych imprezach pokażecie swoją siłę i będą sukcesy – zwrócił się do sportowców.

W uznaniu sukcesów w Birmingham lekkoatletów-żołnierzy minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak postanowił przyznać specjalne nagrody dla członków złotej sztafety Jakuba Krzewiny i Łukasza Krawczuka oraz srebrnego medalisty w biegu na 1500 m Marcina Lewandowskiego. "Daliście Polakom mnóstwo radości, jesteśmy z Was dumni!" – napisał na Twitterze szef MON.

W zakończonych w niedzielę halowych MŚ w Birmingham Polacy zdobyli pięć medali: dwa złote – Kszczot na 800 m i sztafeta mężczyzn 4x400 m, która jednocześnie ustanowiła halowy rekord świata, dwa srebrne – Lewandowski na 1500 m i sztafeta kobiet 4x400 m i brązowy – Piotr Lisek w skoku o tyczce. W klasyfikacji medalowej biało-czerwoni uplasowali się na trzeciej pozycji za USA i Etiopią.(PAP)

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 6 czerwca

Wtorek, IX Tydzień Wielkanocny
Niech Ojciec Pana naszego, Jezusa Chrystusa,
przeniknie nasze serca swoim światłem

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mk 12, 13-17
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter