29 marca
środa
Wiktoryna, Helmuta, Eustachego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Polacy zwycięzcami lekkoatletycznych mistrzostw Europy

Ocena: 0
912

Reprezentacja Polski zwyciężyła w Halowych Mistrzostwach Europy w lekkoatletyce. Po raz drugi z rzędu wygraliśmy klasyfikację medalową. Biało-czerwoni zdobyli 7 medali.

fot. PAP/Adam Warżawa

Polacy zdobyli łącznie siedem medali - 5 złotych (Michał Haratyk - pchnięcie kulą; Paweł Wojciechowski - skok o tyczce; Ewa Swoboda - bieg na 60 metrów; Marcin Lewandowski - bieg na 1500 m; sztafeta kobieca 4x400 metrów w składzie Anna Kiełbasińska, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik, Justyna Święty-Ersetic) i 2 srebrne (Sofia Ennaoui - bieg na 1500 m, Piotr Lisek - skok o tyczce). Drugie miejsce w klasyfikacji zajęła Wielka Brytania (4 złote - 6 srebrnych - 2 brązowe), a trzecie Hiszpania (3-2-1). 

"Jestem częścią drużyny, którą przez lata podziwiałam" - podkreśliła biegnąca na w sztafecie 4x400m Anna Kiełbasińska. Iga Baumgart-Witan dodała, że celem na następne lata jest medal igrzysk. Polska sztafeta 4x400 m kobiet triumfowała broniąc tytułu sprzed dwóch lata z Belgradu. Srebrny medal w sztafecie zdobyły Brytyjki, a brązowy Włoszki. 

Największe wzruszenie widać było po Kiełbasińskiej, która rok temu zdecydowała o zmianie dystansu ze 100 i 200 m na 400. "Dziś jestem częścią czegoś pięknego. Podziwiałam te dziewczyny, podglądałam, a teraz zdobywam z nimi złoty medal. Nie miałam szczęścia do medali w krótkiej sztafecie. Teraz zbieram żniwo lat bardzo ciężkie pracy" - oceniła. 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 30 marca

Czwartek, V tydzień Wielkiego Postu
Jeśli ktoś zachowa moją naukę, nie zazna śmierci na wieki
+ Czytania liturgiczne (rok A, I): J 8, 51-59
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz

- Reklama -


Materiał Partnera PortaluNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter