°/° °/° °/°

Polacy na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio zdobyli łącznie 14 medali

Ocena: 0
1542

Biało-czerwoni na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio zdobyli łącznie 14 medali. W końcowej klasyfikacji Polska zajęła 17 miejsce.

Srebrne medalistki w żeglarskiej klasie 470 Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar, brązowa medalistka w rzucie młotem Malwina Kopron oraz złota medalistka w rzucie młotem Anita Włodarczyk, fot. PAP/Piotr Nowak

Za nami kilkanaście dni sportowych zmagań i wielkich emocji. Tegoroczne rozgrywki oficjalnie zakończyły się w niedzielę 8 sierpnia.

– Możemy być dumni z lekkoatletów. Nieco zawiedli siatkarze i tenisiści – mówił w poranku „Siódma9” Jakub Balcerski z portalu sport.pl.

Najwięcej medali dała nam lekkoatletyka. W pozostałych sportach było ich zdecydowanie mniej. Mieliśmy takie delikatne zawody jak siatkarze czy tenisiści – Iga Świątek i Hubert Hurkacz na których liczyliśmy. Dla mnie chyba Dawid Tomala to jest największa niespodzianka tych igrzysk.

– wskazuje Jakub Balcerski.

Trzeba docenić organizację tak wielkiego wydarzenia, które odbyło się mimo pandemii.

Myślę, że te igrzyska trzeba ocenić 'in plus' jeśli chodzi o organizację. Myślę, że Japończycy chcieli po prostu te igrzyska przeżyć. Zwłaszcza, że było sporo protestów w kontekście tych igrzysk. Ale dla tych, którzy kochają sport były to tygodnie niezapomnianych wrażeń i trochę w ciągu tej pandemii mam wrażenie, że odżyliśmy.

– dodaje gość poranka.

W tegorocznych igrzyskach Olimpijskich w Tokio wzięło udział 205 reprezentacji z całego świata.

W ostatecznej klasyfikacji medalowej pierwsze miejsce zajęły Stany Zjednoczone zdobywając 39 złotych medali – a wszystkich aż 113.

Drugie miejsce zajęły Chiny z liczbą 38 złotych medali, a trzecie Japonia, która zdobyła ich 27.

Polacy zdobyli 4 złote medale, 5 srebrnych i 5 brązowych:

– ZŁOTE: sztafeta mieszana 4×400 m, Anita Włodarczyk i Wojciech Nowicki w rzucie młotem oraz Dawid Tomala w chodzie na 50 km.

– SREBRNE medale zdobyli: wioślarska czwórka podwójna kobiet – Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann; kajakarki Anna Puławska i Karolina Nai, żeglarka Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar-Hill; oszczepniczka Maria Andrejczyk oraz kobieca sztafeta 4×400 m.

– BRĄZOWE medale wywalczyli: Tadeusz Michalik zapasy w stylu klasycznym 97 kg, Malwina Kopron, Paweł Fajdek oboje w rzucie młotem, Patryk Dobek w biegu na 800 metrów oraz kajakarska czwórka kobieca – Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka i Helena Wiśniewska.

Łącznie zdobyliśmy 14 medali.

Na wcześniejszych Igrzyskach Olimpijskich w 2014 roku Rio de Janerio Polska zdobyła 11 medali, w 2012 roku w Londynie 11 i w 2008 w Pekinie także 11.

Kolejne Letnie Igrzyska Olimpijskie odbędą się już za trzy lata w Paryżu.

Cała rozmowa z Jakubem Balcerskim - link do nagrania.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 marca

Wielki Piątek
Dla nas Chrystus stał się posłusznym aż do śmierci, i to śmierci krzyżowej.
Dlatego Bóg wywyższył Go nad wszystko i darował Mu imię ponad wszelkie imię.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 18, 1 – 19, 42
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)