°/° °/° °/°

Po 108 latach

Ocena: 0
667

Po dłuuugiej przerwie drużyna Chicago Cubs wygrała wielki finał amerykańskiej ligi baseballowej MLB.

W decydującym siódmym meczu pokonała na wyjeździe Cleveland Indians 8:7. Ostatni raz baseballiści z Chicago zwyciężyli w rozgrywkach w 1908 r.

Sensacja wisiała w powietrzu

Pierwszy punkt dla Legii w tej edycji Ligi Mistrzów stał się faktem. Wojskowi wywalczyli go po rewelacyjnym meczu z Realem Madryt, rozegranym niestety przy pustych trybunach stadionu na Łazienkowskiej. Bramka Garetha Bale’a strzelona pod koniec pierwszej minuty wskazywała, że Królewscy łatwo poradzą sobie z Mistrzami Polski. Zwłaszcza że pół godziny później do siatki trafił też Karim Benzema. Jeszcze w pierwszej połowie gola kontaktowego dla Legii zdobył Vadis Odjidja-Ofoe. W 58. minucie kolejne trafienie dołożył Miroslav Radović. Prawdziwa euforia zapanowała jednak dopiero w 83. minucie, kiedy po szybkim kontrataku piłkę w siatce Realu umieścił Thibault Moulina. Remis dla Królewskich uratował Mateo Kovacić. Legia – Real 3:3. A było tak blisko…

Zły początek

Polscy piłkarze ręczni przegrali w Gdańsku z Serbią 32:37 (14:20) w pierwszym meczu eliminacyjnym mistrzostw Europy 2018. W drugim meczu naszej grupy Białoruś uległa Rumunii 23:26. Do finałów awansują dwie najlepsze drużyny.

U bratanków

Od porażki rozpoczęli Polscy hokeiści występ w turnieju Euro Ice Hockey Challenge w Budapeszcie. Biało-czerwoni przegrali z gospodarzami 2:1. Gola dla Polaków zdobył Krystian Dziubiński, napastnik Comarch Cracovii.

Sylwia Gawrysiak

Idziemy nr 46 (580), 13 listopada 2016 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 24 kwietnia

Środa, IV Tydzień wielkanocny
Ja jestem światłością świata,
kto idzie za Mną, będzie miał światło życia.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 12, 44-50
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)