°/° °/° °/°

Pierwszy Polak

Ocena: 0
679

Po zaciętym finiszu Michał Kwiatkowski z grupy Sky wygrał jednoetapowy wyścig kolarski Mediolan – San Remo.

Drugie miejsce zajął aktualny mistrz świata, Słowak Peter Sagan (Bora). Trzeci był Francuz Julian Alaphilippe (Quick-Step). Kwiatkowski jest pierwszym polskim triumfatorem tego organizowanego od 1907 r. kolarskiego klasyku.

Rekordowe skakanie

Kamil Stoch zwyciężył w kończących Raw Air zawodach w norweskim Vikersund. W całym wyczerpującym cyklu Polak zajął drugie miejsce, ustępując jedynie prowadzącemu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Austriakowi Stefanowi Kraftowi. Trzeci był Niemiec Andreas Wellinger. Na mamuciej skoczni w Vikersund Polacy dobrze spisali się też w rozgrywanym dzień wcześniej konkursie drużynowym: uplasowali się na drugiej pozycji za Norwegami, a przed Austriakami. W czasie zawodów skokiem na odległość 253,5 m rekord świata pobił Stefan Kraft, Piotr Żyła zaś, uzyskując w pierwszej próbie 245,5 m, ustanowił nowy rekord Polski.

Boniek na nowym stadionie

Ponad 18 tys. widzów może pomieścić nowy stadion Widzewa Łódź. Oficjalne otwarcie areny odbyło się przed trzecioligowym meczem, w którym gospodarze pokonali zespół Motoru Lubawa 2:0. Honorowymi gośćmi inauguracji stadionu byli autorzy dawnych sukcesów klubu z al. Piłsudskiego. Symbolicznego pierwszego gola na nowoczesnym obiekcie zdobył były napastnik Widzewa Zbigniew Boniek.

Znowu Hirscher

Szósty raz z rzędu Austriak Marcel Hirscher zwyciężył w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. W rywalizacji kobiet swoją pierwszą Kryształową Kulę zdobyła Amerykanka Mikaela Shiffrin.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Absolwentka dziennikarstwa, etnologii i teologii. Od 2012 roku związana z tygodnikiem „Idziemy”. Należy do Wspólnoty Sant’Egidio.

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 kwietnia

Piątek, III Tydzień wielkanocny
Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije,
trwa we Mnie, a Ja w nim jestem.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 6, 52-59
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)