30 września
piątek
Wery, Honoriusza, Hieronima
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Opadający kurz

Ocena: 0
2250

Bardzo chciałem przeczekać. Bo bardzo liczyłem, że zainteresowane strony szybko pójdą po rozum do głowy. Tak się nie stało.

fot. PAP/Marcin Bielecki

A kurz powstały wokół kadry siatkarek wciąż unosi się w powietrzu. Przypomnę: trwa spór pomiędzy zawodniczkami a sztabem szkoleniowym. Z jednej strony mamy część drużyny, która nie wyobraża sobie dalszej współpracy z Jackiem Nawrockim, z drugiej – decyzję działaczy PZPS, którzy przedłużyli z trenerem kontrakt. Sytuacja skomplikowana, patowa i bardzo trudna do rozwiązania. Czasami łatwo wszystko wyjaśnić wyświechtanym stwierdzeniem, że gdy nie wiadomo, o co chodzi, chodzi o pieniądze. Tutaj jest inaczej. Chodzi o sytuację, w której ktoś – wciąż nie wiemy oficjalnie kto – zaczął prowadzić swoje gierki, a wykorzystał do tego siatkarki. Mamy w grze zawodniczki, działaczy, szkoleniowców i ludzi otaczających naszą reprezentację. Proszę mi wierzyć, że nici poplątane są bardzo mocno. I wiem to od ludzi będących blisko tej dyscypliny sportu.

Pamiętajmy, że niemal w każdym sporcie zespołowym najistotniejsze jest dobre zarządzanie grupą ludzi. Bo wszędzie są napięcia, niepokoje i różne interesy. Czy będzie to piłkarski Real Madryt czy, dajmy na to, siatkarski Zenit Kazań. Mało tego. Takie trudne sytuacje powstają też w drużynach na niższych poziomach, w wielu miejscach na świecie.Musimy mieć tego świadomość i musimy o tym pamiętać, spoglądając na ten siatkarski konflikt. Konflikt będący dla wielu ludzi zaskoczeniem – żeby nie napisać mocniej. W całej sprawie mocno ucierpiało dobre imię Jacka Nawrockiego. To nie jest człowiek przypadkowy i znikąd. To ktoś od lat obecny w polskim sporcie. I zarzuty skierowane pod jego adresem są chwilami absurdalne. Gdyby były prawdziwe, to trener Nawrocki już dawno miałby problemy. A tak się nie działo. Nie było tak, że do jego nazwiska przylgnęła np. łatka zamordysty. Komuś więc to zamieszanie jest ewidentnie na rękę. Komu? Być może się dowiemy. Ale raczej nie dziś ani nie jutro.

Za to już za chwilę tę reprezentację czeka trudne zadanie: walka o igrzyska olimpijskie. Od początku drogi staną na niej mocni rywale: Holandia, Bułgaria, Azerbejdżan. Polki faworytkami nie będą. Ale w ostatnich latach, właśnie pod wodzą trenera Nawrockiego, nasze siatkarki udowodniły, że ta reprezentacja nieustannie się rozwijała. Mecze o igrzyska będą najprawdopodobniej niesamowicie zacięte. O sukcesie mogą więc zadecydować detale. I w trudnych chwilach potrzebna będzie jedność drużyny. A wolno opadający po skandalu kurz wskazuje, że o tę jedność będzie, niestety, niezwykle trudno…

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Autor jest dziennikarzem TVP

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 30 września

Piątek, XXVI tydzień zwykły, wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
Ty bowiem stworzyłeś moje wnętrze *
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Łk 10, 13-16
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter