30 października
piątek
Zenobii, Przemyslawa, Edmunda
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Oczy Polaków zwrócą się na murawę

Ocena: 0
1151

We wtorek popołudniu wszyscy Polacy będą skupieni na reprezentacji Polski w piłkę nożną. Wszystko to za sprawą pierwszego meczu biało-czerwonych na Mistrzostwach Świata w Rosji.  Polska rozegra ten mecz z Senegalem.

fot. Aneta Herman

Kibicują wszyscy od najmłodszych do najstarszych. Również hirarchowie Kościoła wspierają swoją modlitwą i dobrym słowem piłkarzy. - Lubię oglądać piękną piłkę. Zwłaszcza gdy tę piękną piłkę widzę u naszych reprezentantów - mówił kard. Kazimierz Nycz. Biskup Wiesław Lechowicz zagrzał Polaków do gry na Twitterze.

 


 

Mocną naszą reprezentację wspieja Krajowy Duszpasterz sportowców. Ks. Edward Pleń SDB będzie obecny na dwóch pierwszych meczach polskiej reprezentacji, które będzie śledził z trybun. Tak jak to czynił już na innych imprezach sportowych, polskiej kadrze będzie też wysyłał codziennie sms-y z zapewnieniem duchowego wsparcia przed kolejnymi zmaganiami.

Mecz z Senegalem jest dla reprezentacji Polski pierwszym w historii zmaganiem z tą drużyną.

Tymczasem do Duchowej Adopcji Reprezentanta (DAR) zachęca redakcja portalu Deon.pl. Z myślą o kadrowiczach i Adamie Nawałce uruchomiono specjalny system losujący piłkarza lub trenera, któremu można towarzyszyć przez cały turniej.

Aby przystąpić do akcji, należy wejść na stronę portalu i kliknąć przycisk „Rozpocznij losowanie”. Wyświetla się zawodnik wraz z krótką biografią, z której można przeczytać ciekawe fakty z jego życia i kariery sportowej. System oferuje również tekst modlitwy kibica do codziennego odmawiania. „Pamiętaj o piłkarzu, którego wylosowałeś, także w czasie jego treningów i odpoczynku” – zachęca redakcja.

„Jest coś pięknego w tym, że w tak podzielonym społeczeństwie jest coś, co potrafi nas jednoczyć, że się uśmiechamy, że obcy ludzie wpadają sobie w knajpie w ramiona po zdobytym golu. I wielu z nas całym sercem chce, żeby nasze chłopaki w Rosji pokazały się z jak najlepszej strony, żeby nie zżarły ich nerwy, żeby nie wyeliminowały ich kontuzje. Po prostu, szczerze życzymy każdemu z nich jak najlepiej” – argumentuje Piotr Żyłka, redaktor naczelny portalu Deon.pl.

System DAR – czyli Duchowa Adopcja Reprezentanta nawiązuje do systemu VAR, który poprzez wideo weryfikację wspiera sędziów w podejmowaniu dobrych decyzji. „DAR jest wsparciem dla piłkarzy, nie przeciwko komuś, to jest takie pozytywne duchowe trzymanie kciuków” – wyjaśnia Żyłka.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 30 października

Piątek, XXX Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni
"Dotknął go, uzdrowił i odprawił."
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Flp 1,1-11; Ps 111,1b-6; Łk 14,1-6
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter