29 czerwca
środa
Piotra, Pawla
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Nieustający podziw

Ocena: 0
847

Kończył się rok 2021, Iga Świątek pożegnała się z trenerem.

fot. pexels.com

Wtedy wokół nie brakowało głosów, że nasza utalentowana tenisistka znalazła się na zakręcie. Chętnie przypominano trudne momenty z poprzednich miesięcy. Nie raz i nie dwa wracano do chwil, gdy Iga na korcie nie potrafiła powstrzymać łez. To były dla niej trudne momenty, a pesymiści przekonywali, że takie zachowania, pozwalanie na niekontrolowane wybuchy emocji, nie wróżą niczego dobrego w przyszłości. Nie będę ukrywał, że sam miałem wtedy w głowie sporo myśli przepełnionych wątpliwościami. Zastanawiałem się, czy przypadkiem nie za wcześnie okrzyknięto Igę zawodniczką ze światowego topu.

Dziś na szczęście tamte myśli oraz tamte zwątpienia są już tylko wspomnieniem. Dziś mamy polską tenisistkę na szczycie. Fani tenisa na całym świecie podziwiają Świątek i wielu z nich zastanawia się, czy to początek ery, która będzie stała pod znakiem dominacji naszej rodaczki. W tym miejscu warto oddać głos fachowcom. „Ona robi rzeczy niezwykłe (…) Była w stanie wygrać turnieje w Indian Wells i Miami, co jest niezwykle trudną rzeczą (…) Iga jest spontaniczną i naturalną dziewczyną” – to słowa Rafaela Nadala. Tenisowej legendy, człowieka, którego sama Iga nazywa swoim idolem. Martina Navratilova o Polce mówiła tak: „Ona jest bardzo atletyczną zawodniczką. Ale to nie wszystko, bo przede wszystkim ma niezwykle wysokie, tenisowe IQ”. Zawodniczki z Raszyna nie może się nachwalić Wojciech Fibak. „Ona jest połączeniem atletyzmu, zwinności, a do tego ma jeszcze głowę (…) Tak jak się porusza po korcie, uderza piłki, jak kocha ten sport i się poświęca, to żadna z dziewczyn tego nie ma”. Te słowa nie pozostawiają wątpliwości. Świątek ma mnóstwo atutów, dzięki którym może przez wiele lat pozostać na szczycie.

Oglądając ostatnie wyczyny Igi, nie mogę wyjść z podziwu. Często mam bowiem wrażenie – oczywiście jest ono złudne – że prawie każda wygrana przychodzi jej łatwo, niemalże bez wysiłku. A przecież na pewno tak nie jest, bo większość tych zwycięstw okupiona została bardzo ciężką pracą. Efekty tej pracy przechodzą jednak najśmielsze oczekiwania. I stąd bierze się ten nieustający podziw. Podziw, który nawet na chwilę nie staje się nudny. Polka rządzi światowym tenisem. Jakże pięknie brzmi to zdanie. Nie mam nic przeciwko temu, by za rok lub dwa lata o tej samej porze wciąż pozostawać w stanie nieustającego podziwu.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Autor jest dziennikarzem TVP

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 czerwca

Środa, XIII Tydzień zwykły - uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła
Od wszelkiej trwogi Pan Bóg mnie wyzwolił
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 8,18-22
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszNajczęściej czytane komentarzePOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter