19 sierpnia
piątek
Boleslawa, Juliana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Na progu ważnego sezonu

Ocena: 0
1271

Wielkie skakanie czas zacząć.

fot.pixabay.com

Za chwilę pierwsze zawody Pucharu Świata, czyli początek długiego i wyczerpującego maratonu. Skoczkowie narciarscy muszą być gotowi na naprawdę trudny sezon. Niby to dla wszystkich rzecz oczywista, historia, która się powtarza, ale… rzut oka na kalendarz startów wystarczy, by zdać sobie sprawę z ogromu wyzwań. Zacznie się wszystko w Niżnym Tagile, a po listopadowych startach przyjdzie równie pracowity grudzień, którego uwieńczeniem będzie Turniej Czterech Skoczni. Styczeń nie będzie wcale luźniejszy (między innymi czekają nas wtedy zawody w Zakopanem), luty to oczywiście zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie. Uff. Dużo tego, a przecież to nie koniec. 11 marca zawodników czekają jeszcze mistrzostwa świata w lotach, za to ostatnie zawody pucharowe odbędą się pod koniec tego miesiąca w Planicy.

Czasu na złapanie oddechu naprawdę nie będzie. Żeby temu wszystkiemu sprostać, trzeba mieć naprawdę końskie zdrowie. I tutaj dochodzimy do ważnego punktu. Reprezentacja Polski to drużyna bardzo doświadczona. Nie chcę w tym miejscu nikomu wytykać wieku, ale nie da się ukryć, że nasi najlepsi skoczkowie są coraz bliżej zakończenia swoich karier. Nikt nikogo na emeryturę nie będzie jednak wyganiać. Mało tego. Nie mam nic przeciwko temu, by nasi mistrzowie skakali, dopóki będzie im to sprawiało frajdę. Bo wszyscy oni przez lata dawali nam mnóstwo radości i to na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Mamy kadrę doświadczoną, a to oznacza jedno: Polacy wiedzą doskonale, jak radzić sobie w kryzysowych chwilach. Tych w trakcie długiego sezonu na pewno nie zabraknie. My liczymy oczywiście na kolejne sukcesy, ale… na progu nowego sezonu powinniśmy trzymać nogi mocno na ziemi. Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Piotr Żyła to wielcy sportowcy. Osobno i razem w drużynie świętowali już wiele triumfów. O kolejne może być niezmiernie trudno. Dlatego każdy pozytywny wynik powinniśmy w najbliższych miesiącach wyjątkowo szanować.

Staram się dmuchać na zimne. Ktoś powie, że przesadzam, ale zdania nie zmienię. Nie mam wielkich oczekiwań, nie zakładam, że Polacy muszą być w czołówce klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, że muszą zdobyć medale mistrzostw świata oraz igrzysk olimpijskich. Mogą tego dokonać, ale jeśli się nie uda – będę wyrozumiały. Na progu nowego sezonu jestem uzbrojony w duże pokłady cierpliwości. A każdą biało-czerwoną niespodziankę przyjmę oczywiście z otwartymi ramionami.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Autor jest dziennikarzem TVP

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 sierpnia

Piątek, XX Tydzień zwykły – Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Jana Eudesa, prezbitera
Cierpieli głód i pragnienie *
i wygasało w nich życie.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 22, 34-40
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter