°/° °/° °/°

Ministranci z Tymbarku najlepsi w piłce halowej

Ocena: 0
509

155 drużyn, w sumie 1877 uczestników z 33 diecezji wzięło udział w XII Mistrzostwach Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w piłce halowej, które odbywały się w dniach 1-2 maja w Częstochowie.

W kategorii ministrantów pierwsze miejsce zdobyła drużyna z parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Tymbarku (diecezja tarnowska), drugie – zespół z parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rudniku (diecezja opolska), a trzecie – z parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Paszkówce (archidiecezja krakowska). W kategorii lektorów młodszych pierwsze miejsce wywalczyła drużyna z parafii Matki Bożej Fatimskiej w Chojnicach (diecezja pelplińska), drugie – z parafii św. Jana Ewangelisty z Zalasowej (diecezja tarnowska), a trzecie – z parafii św. Marii Magdaleny w Biskupicach (diecezja toruńska). W kategorii lektorów starszych zwyciężyła drużyna z parafii Matki Bożej Królowej Świata z Radomia, drugie miejsce zajęli zawodnicy z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Czarnej Tarnowskiej (diecezja tarnowska), a trzecie – z parafii Świętej Trójcy w Jasionówce (diecezja białostocka).

Mecze rozgrywane były na 12 halach sportowych. Mistrzostwa zorganizowały Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza Archidiecezji Częstochowskiej, KnC – „Króluj nam Chryste” – ogólnopolski miesięcznik dla ministrantów, ks. Paweł Guminiak – pomysłodawca i inicjator mistrzostw, Częstochowski Okręgowy Związek Piłki Nożnej oraz gminy Konopiska, Olsztyn, Rędziny, Kłobuck, Miedźno, Poczesna.

Na zakończenie mistrzostw w Hali Sportowej w Częstochowie odbył się koncert ks. Jakuba Bartczaka. Odbył się również wyjątkowy mecz, w którym zagrali byli sportowcy klubu piłkarskiego Raków Częstochowa przeciwko księżom archidiecezji częstochowskiej. Mecz wygrali księża 5:3.

I Mistrzostwa Polski Liturgicznej Służby Ołtarza o Puchar „KnC” rozegrane zostały w 2006 r. w Elblągu. Wówczas pierwszymi mistrzami Polski służby liturgicznej w piłce nożnej halowej w gronie drużyn ministranckich została drużyna z parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Śremie. Natomiast pierwszymi mistrzami Polski służby liturgicznej w piłce nożnej halowej w gronie lektorów zostali zawodnicy z parafii pw. Bożego Narodzenia w Rudzie Śląskiej.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 marca

Wielki Piątek
Dla nas Chrystus stał się posłusznym aż do śmierci, i to śmierci krzyżowej.
Dlatego Bóg wywyższył Go nad wszystko i darował Mu imię ponad wszelkie imię.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 18, 1 – 19, 42
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)