23 czerwca
niedziela
Wandy, Zenona
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Międzynarodowy Komitet Olimpijski i Stolica Apostolska wspólnie apelują o pokój

Ocena: 4.8
905

We wspólnym apelu Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) i Stolica Apostolska wezwali do pójścia drogą pokoju. W dokumencie opublikowanym 25 października jego sygnatariusze wyrażają ubolewanie, że wojna, zmiany klimatyczne i kryzysy gospodarcze pociągają za sobą „nieopisany ból i cierpienie milionów ludzi”.

Fot. pixabay.com/CCO

Wskazano, że „tysiące matek, ojców, synów i córek żyją w strachu”, że „nie mogą praktykować swojej wiary, realizować marzeń o lepszym życiu czy po prostu uprawiać sportu”. Przy tym świat nadal odczuwa skutki pandemii.

Dlatego MKOl wraz z trzema watykańskimi dykasteriami – ds. kultury i edukacji, ds. świeckich, rodziny i życia oraz ds. integralnego rozwoju człowieka – apeluje o większą solidarność.

Jesteśmy przekonani, że tylko z takim poczuciem solidarności w sercach będziemy mogli skutecznie stawić czoła wielu wyzwaniom, które zagrażają dziś ludzkości i naszej Ziemi 

– głosi apel. Wszystkie czołowe osobistości tego świata są wezwane do rozwijania dialogu, porozumienia i braterstwa. Należy szanować godność każdego mężczyzny, kobiety i dziecka.

Apel podkreśla, że Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie są wspaniałym symbolem jedności, łączą z sobą ludzi w zdrowym współzawodnictwie i stanowią zachętę dla świata, by w sportowym współzawodnictwie widział prawdziwą drogę do pokoju.

Najbliższe, XXXIII Letnie Igrzyska Olimpijskie, odbędą się w 2024 r. w Paryżu.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 23 czerwca

XII Niedziela zwykła
Wielki prorok powstał między nami
i Bóg nawiedził lud swój.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mk 4, 35-41
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego) Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter