°/° °/° °/°

Medale z Birmingham

Ocena: 0
2212

Złoto i rekord świata – z takim dorobkiem wróciła z Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce polska sztafeta 4x400 m.

Karol Zalewski, Rafał Omelko, Łukasz Krawczuk i Jakub Krzewina pokonali Amerykanów i Belgów i osiągnęli najlepszy w historii wynik w hali – 3.01,77. Dzień wcześniej żeńska sztafeta wywalczyła srebro, ulegając tylko Amerykankom i wyprzedzając Ukrainki. Złoto dla Polski zdobył jeszcze Adam Kszczot w biegu na 800 m. Srebrny krążek z Birmingham przywiózł startujący na dystansie 1500 m Marcin Lewandowski, a brąz w skoku o tyczce Piotr Lisek. Wyniki te dały biało-czerwonym trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej i czwarte w klasyfikacji punktowej.

Nasi w Pjongczangu

Ośmioro sportowców liczy reprezentacja Polski na XII Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie w Pjongczangu. W biegach narciarskich i biathlonie startują Iweta Faron, Piotr Garbowski, Kamil Rosiek oraz Witold Skupień, w narciarstwie alpejskim – Maciej Krężel i Igor Sikorski, w biegach narciarskich – Łukasz Kubica, zaś w parasnowboardzie – Wojciech Taraba.

Nowi mistrzowie

Natalia Bajor oraz Jakub Dyjas zwyciężyli rywalizację w grze pojedynczej podczas 86. pingpongowych mistrzostw Polski w Raszkowie. Oboje zdobyli złote medale po raz pierwszy. Bajor w finale pokonała doświadczoną Natalię Partykę 4:2, zaś Dyjas Marka Badowskiego 4:1.

Arena juniorów

Arena Lodowa w Tomaszowie Mazowieckim była w miniony weekend miejscem zmagań juniorów podczas Mistrzostw Świata w Short Tracku. W zwodach wystartowało blisko 200 zawodniczek i zawodników z 39 krajów.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Absolwentka dziennikarstwa, etnologii i teologii. Od 2012 roku związana z tygodnikiem „Idziemy”. Należy do Wspólnoty Sant’Egidio.

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 marca

Wielki Piątek
Dla nas Chrystus stał się posłusznym aż do śmierci, i to śmierci krzyżowej.
Dlatego Bóg wywyższył Go nad wszystko i darował Mu imię ponad wszelkie imię.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 18, 1 – 19, 42
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)