°/° °/° °/°

Mało brakowało

Ocena: 0
765

Reprezentacja Polski zdobyła srebrne medale drużynowych mistrzostw Europy w lekkoatletyce w Lille.

Do sukcesu Polaków przyczynili się zwłaszcza: zwyciężczyni rywalizacji w skoku wzwyż Kamila Lićwinko i zwycięzca konkursu rzutu młotem Paweł Fajdek oraz pierwsi w biegach na 3000 m – Sofia Ennaoui i 1500 m – Marcin Lewandowski, a także żeńska sztafeta 4x400m. Drugie miejsca zajęli Anna Kiełbasińska (bieg na 200 m), Malwina Kopron (rzut młotem) oraz Robert Urbanek (rzut dyskiem). Do tego trzecie pozycje na podium dołożyli Marcelina Witek (w oszczepie) i Konrad Bukowiecki (w pchnięciu kulą). Gdyby nie seria falstartów i dyskwalifikacja Adama Kszczota w biegu na 800 m, Polacy mogliby pokusić się nawet o zwycięstwo. Ostatecznie złoto zdobyli Niemcy, a brąz Francuzi.

Na dwóch kółkach

Adrian Kurek (CCC Sprandi Polkowice) wywalczył złoty medal w wyścigu ze startu wspólnego na odbywających się w Gdyni mistrzostwach Polski w kolarstwie szosowym. Drugie miejsce w rywalizacji na morderczym dystansie 261 km zajął Marek Rutkiewicz, trzeci był Emanuel Piaskowy. Dzień wcześniej walczyły panie. Po złoto niespodziewanie sięgnęła Karolina Karasiewicz (TKK Pacific Nestle Fitness Toruń), srebrem cieszyła się Monika Brzeźna, a brąz przypadł Annie Plichcie.

Niespodzianka w Baku

Daniel Ricciardo (Red Bull), Valtteri Bottas (Mercedes AMG GP) i Lance Stroll (Williams) – to pierwsza trójka wyścigu F1 o Grand Prix Azerbejdżanu. W Baku sprawdziła się zasada, że gdzie dwóch się bije tam trzeci (a właściwie trzech) korzysta. Faworyzowani Lewis Hamilton i Sebastian Vettel tak bowiem skupili się na rywalizacji między sobą, że ostatecznie żaden nie wywalczył miejsca na podium.

Złota Hiszpania

Hiszpanki po raz trzeci w historii sięgnęły po mistrzostwo Europy w koszykówce. W finale EuroBasket Women 2017 w Pradze reprezentantki Hiszpanii pokonały Francję 71:55. Brąz wywalczyła Belgia, która w meczu o trzecie miejsce wygrała z Grecją 78:45.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Absolwentka dziennikarstwa, etnologii i teologii. Od 2012 roku związana z tygodnikiem „Idziemy”. Należy do Wspólnoty Sant’Egidio.

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 kwietnia

Piątek, III Tydzień wielkanocny
Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije,
trwa we Mnie, a Ja w nim jestem.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 6, 52-59
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)