22 czerwca
piątek
Pauliny, Tomasza, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Łódź: Olimpiada Piotrowa 2017

Ocena: 0
160

Już po raz drugi w ośrodku sportowym przy zespole szkół katolickich im. Jana Pawła II w Łodzi na Teofilowie została zorganizowana Olimpiada Piotrowa, której pomysłodawcami i organizatorami są Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży oraz Wydział Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Łódzkiej.

fot. Pixabay.com

– Ponad sto osób z różnych wspólnot parafialnych z całej archidiecezji przyjechało do Łodzi, aby wziąć udział w zmaganiach sportowych i wspólnie się bawić, w ten sposób rozpoczynając okres wakacji – mówi Łukasz Charuba, prezes łódzkiego KSM. – Obecna jest młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna, ale nie brakuje także silnej ekipy studentów. Wszyscy rywalizują w 12 dyscyplinach, z których zostaną wyłonieni najlepsi z najlepszych, otrzymując medal za zajęcie pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca – dodaje jeden z organizatorów.

Rywalizacja odbywała się w dyscyplinach zespołowych (piłka nożna, koszykówka, siatkówka, sztafeta biegowa, przeciąganie liny mężczyzn i kobiet, badminton), jak również dyscyplinach indywidualnych (tenis stołowy, skok w dal, rzut piłką lekarską, bula, dart).

– Uważam, że takie spotkania jak Olimpiada Piotrowa są jak najbardziej potrzebne, szczególnie dzisiaj, gdy wielu młodych siedzi przed ekranem komputera, tableta – tłumaczy Aleksandra Świąder, uczestniczka Olimpiady. – Jestem zwolenniczką każdego rodzaju aktywności fizycznej, tak więc uczestnictwo w tym spotkaniu jest dobrym wyborem. Tu nie tyle chodzi o współzawodnictwo, ile o spotkanie się w grupie, a także o radość ze sportu – podkreśla.

Wielu młodych nie przyjechałoby do Łodzi, gdyby nie ich duszpasterze. Ks. Mateusz Jaroszyński z parafii Marzenin przywiózł ze sobą 14 młodych ludzi w różnym wieku, którzy, jak sam zauważa, namówili go do udziału w tym wydarzeniu.

– To młodzież mnie tutaj ściągnęła. Oni sami się zebrali i zaproponowali, byśmy przyjechali na Olimpiadę. Młodzi mają dobre wspomnienia z ubiegłego roku, kiedy brali udział w tym wydarzeniu z moim poprzednikiem – dodaje wikariusz z Marzenina.

Dla uczestników zmagań sportowych został przygotowany słodki poczęstunek oraz napoje, aby można było wzmocnić swoje siły w przerwie między konkurencjami. Impreza sportowa była dofinansowywana z budżetu województwa łódzkiego, a udział uczestników był bezpłatny.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


SALON DZIENNIKARSKINajwyżej oceniane artykuły