21 maja
poniedziałek
Wiktora, Kryspina, Tymoteusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Łódź: Mistrzostwa Liturgicznej Służby Ołtarza

Ocena: 0
399

Ponad 600 ministrantów i lektorów z 63 parafii Archidiecezji Łódzkiej wzięło udział w IX Mistrzostwach Liturgicznej Służby Ołtarza Archidiecezji Łódzkiej w piłce nożnej halowej, które obyły się w sobotę 4 marca, w Pabianicach. W spotkaniu wziął udział bp Marek Marczak. Przypomniał młodym, że tam, gdzie zaczyna się sport, jest obecne chrześcijaństwo.

fot. Tysto (Public domain)/Wikimedia Commons

Mistrzostwa miały wyłonić najlepsze trzy drużyny piłkarskie, które będą reprezentować Archidiecezję Łódzką na ogólnopolskim turnieju, który odbędzie się dniach 1-2 maja br. w Poznaniu.

Turniej rozpoczęła wspólna modlitwa w sanktuarium św. Maksymiliana M. Kolbe w Pabianicach, której przewodniczył ks. bp Marek Marczak. Zwracając się do ministrantów i lektorów, przypomniał, że każdy z nich ma być w kościele i poza nim, także na boisku, przyjacielem Jezusa. – Ministranci, który przyjechali tutaj, to z pewnością przyjaciele Jezusa, którzy chcą spotkać się z innymi, aby w swoim spotkaniu nie tylko rywalizować, wygrywać, ale by między sobą budować przyjaźń i aby ta przyjaźń prowadziła ich do Pana Jezusa. Rozgrywki sportowe i gra w piłkę nożną, to bardzo dobry sposób, aby tę przyjaźń do Pana Jezusa i innych rozwijać – podkreślił administrator archidiecezji łódzkiej.

Po zakończeniu części oficjalnej grupy ministrantów udały się do szkół, w których odbywały się rozgrywki z podziałem na trzy kategorie: szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna.

W czasie zawodów odbył się także mecz pokazowy dwóch drużyn – policjantów z księżmi. Wygrali strażnicy prawa, którzy pokonali duchownych 6:2. Zwycięska drużyna otrzymała puchar przechodni, który ufundował ks. bp Marek Marczak.

Wielu ministrantów przyjechało do Pabianic, aby rywalizować ze sobą na boisku, ale także spotkać się, porozmawiać i nawiązać nowe znajomości. – Uważam, że w dzisiejszych czasach bardzo ważny jest rozwój fizyczny, a taki turniej jak dzisiejszy jest świetnym pomysłem na integrację i współzawodnictwo ministrantów, którzy rozwijają się duchowo, służąc przy ołtarzu, a fizycznie, grając w piłkę na boisku – mówi Mateusz Krawczyk, uczestnik mistrzostw. -– Na takim turnieju jak ten jestem po raz drugi i sądzę, że podobnie jak ostatnio będę się świetnie bawił, a może nawet wygram razem z drużyną – dodaje lektor z parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Moszczenicy.

To już dziewiąte mistrzostwa ministrantów, ale pierwsze, które odbywają się w Pabianicach. Dotychczas miały one miejsce w Łasku. Tegorocznymi organizatorami rozgrywek byli ks. Gabriel Kołodziej – proboszcz parafii p.w. Świętych Archaniołów Rafała i Michała, ks. Paweł Bogusz – prefekt łódzkiego seminarium i ks. Marcin Pawłuszewicz – wikariusz parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Pabianicach.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane artykuły

SALON DZIENNIKARSKINajwyżej oceniane artykuły