°/° °/° °/°

Kielce z Pucharem

Ocena: 0
703

Po raz czternasty w historii, a dziewiąty z rzędu zespół Vive Tauronu Kielce sięgnął po Puchar Polski. W finale kielczanie pokonali Orlen Wisłę Płock 31:24 (16:12).

Ogier na czele

Sebastien Ogier (Ford Fiesta WRC) zajął pierwsze miejsce w Rajdzie Portugalii i powiększył swoją przewagę w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata. W zawodach dobrze spisał się Łukasz Pieniążek, który w debiucie w kategorii WRC-2 na szutrze zajął piąte miejsce.

Nowości w tenisie

Mirosław Skrzypczyński z Lubuskiego Związku Tenisowego został wybrany na prezesa Polskiego Związku Tenisowego. Skrzypczyński był jedynym kandydatem na szefa pogrążonej w kryzysie i skonfliktowanej z ministerstwem sportu organizacji.

Debiut i pożegnanie

Polscy siatkarze w rozegranym w Katowicach towarzyskim spotkaniu pokonali Iran 3:0 (25:19, 25:19, 25:23). W roli szkoleniowca biało-czerwonych zadebiutował Włoch Ferdinando De Giorgi. Występem w Spodku z reprezentacją Polski pożegnał się jej długoletni libero Krzysztof Ignaczak.

Popłynęli w Lublinie

Trzy rekordy Polski w wyścigach indywidualnych padły podczas rozgrywanych w Lublinie pływackich mistrzostw Polski. Ustanowili je Paweł Juraszek (na 50 m stylem dowolnym), Tomasz Polewka (50 m stylem grzbietowym) oraz Dominika Sztandera (100 m stylem klasycznym).

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Absolwentka dziennikarstwa, etnologii i teologii. Od 2012 roku związana z tygodnikiem „Idziemy”. Należy do Wspólnoty Sant’Egidio.

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 kwietnia

Piątek, III Tydzień wielkanocny
Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije,
trwa we Mnie, a Ja w nim jestem.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 6, 52-59
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)