9 lutego
czwartek
Apolonii, Eryki, Cyryla
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Ich czas

Ocena: 2.5
2106

Którzy z polskich sportowców zapewnią nam najwięcej wzruszeń? 

fot. PAP/EPA/LUKAS BARTH-TUTTAS

Nowy rok 2019 na pewno przyniesie nam dużo sportowych emocji. Do kogo mogą należeć te miesiące? Którzy z polskich sportowców zapewnią nam najwięcej wzruszeń? To nie są proste pytania, ale spróbuję na nie odpowiedzieć. Na pewno na czele takiej listy trzeba by umieścić Kamila Stocha z kadrą skoczków, Anitę Włodarczyk z reprezentacją lekkoatletów czy Roberta Lewandowskiego jako najlepszego polskiego piłkarza. Na progu nowego roku chcę jednak przedstawić kilka nazwisk młodych gniewnych.

To sportowcy dopiero stojący na progu wielkich karier, ale też ludzie, którzy w minionych miesiącach mieli już mniejsze, większe lub bardzo duże chwile chwały. O Idze Świątek miałem okazję jakiś czas temu pisać. Dlatego bez powtarzania się: to może być następczyni Agnieszki Radwańskiej. Iga ma wielki talent i charakter, który gwarantuje podjęcie każdego wyzwania. Ma dopiero 17 lat, a na koncie ubiegłoroczny sukces w juniorskim Wimbledonie. Śledźmy jej postępy z uwagą, bo warto!

Ostatnie miesiące były wyjątkowe w karierze Natalii Maliszewskiej. Reprezentantka Polski w short tracku przeżywa najlepszy czas w karierze. Być może już w lutym będzie mogła świętować triumf w Pucharze Świata. I jak zapowiada, to dopiero początek. Jej wielkim marzeniem jest sukces na zimowych igrzyskach olimpijskich. Swoją drogę do medalu w Pekinie w 2022 r. już rozpoczęła; niech kroczy nią pewnie i – jak to w short tracku bywa – szybko!

„Mam świeże podejście i młodzieńczą energię” – tak o swojej recepcie na sukces mówi często Szymon Sajnok. Mistrz świata w kolarstwie torowym to kandydat na gwiazdę pierwszej wielkości. W 2018 r. po złoty medal w konkurencji omnium sięgnął jeszcze przed 21. urodzinami. Ma przed sobą całe sportowe życie i jestem przekonany, że to życie może być usłane sukcesami.

Smak sukcesów dobrze zna już Jakub Kochanowski. Jeden z najbardziej utalentowanych siatkarzy w naszym kraju do złotych medali mistrzostw Europy i świata kadetów oraz juniorów w ubiegłym roku dołożył złoto wśród seniorów. Od tylu triumfów może zawrócić się w głowie. Na szczęście Jakubowi „sodówka” nie grozi. To młody, niesamowicie zdolny sportowiec, ale, co najważniejsze, twardo stąpający po ziemi. A to bardzo ważna cecha. Bez niej trudno marzyć o kolejnych sukcesach. Sukcesach, które wspomniana wyżej czwórka: Świątek, Maliszewska, Sajnok, Kochanowski – może nam jeszcze niejednokrotnie zapewnić.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Autor jest dziennikarzem TVP

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 9 lutego

Czwartek, V tydzień zwykły
Przyjmijcie w duchu łagodności zaszczepione w was słowo,
które ma moc zbawić dusze wasze.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mk 7, 24-30
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna przed świętem Matki Bożej z Lourdes cz.2

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter