°/° °/° °/°

Dwudziesty tytuł

Ocena: 0
700

Agnieszka Radwańska pokonała Brytyjkę Johannę Kontę 6:4, 6:2 w finale tenisowego turniej China Open w Pekinie.

To dwudzieste w karierze turniejowe zwycięstwo Polki w imprezie tej rangi. Radwańska zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji WTA.

Narty latem

Skoki na odległość 131,5 oraz 129,5 metra dały Maciejowi Kotowi zwycięstwo w letnich mistrzostwach Polski w skokach narciarskich, rozgrywanych w Wiśle-Malince. Wicemistrzem kraju został Kamil Stoch (127,5 i 125,5 m). Brązowy medal zdobył Klemens Murańka, który dwukrotnie poszybował na odległość 122,5 metra.

Potyczki z Węgrami

Zawodnicy Vive Tauron Kielce są coraz bliżej wygrania grupy B Ligi Mistrzów. Kielczanie po dramatycznej końcówce pokonali na wyjeździe jednego z najgroźniejszych rywali – węgierski zespół Pick Szeged 29:27. W tej samej kolejce Ligi Mistrzów dobrze spisali się również piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock, którzy zremisowali na własnym boisku z finalistą poprzedniej edycji rozgrywek, mistrzem Węgier Telekom Veszprem 28:28.

Kolarze w Katarze

Mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym po raz pierwszy odbywają się na Bliskim Wschodzie. Zmagania w Dausze (Katar) rozpoczęły się od jazdy drużynowej na czas. Wyścig wygrała belgijska ekipa Etixx-Quick-Step.

Tylko do końca roku

Zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej zdecydował, że nie przedłuży współpracy ze Stephanem Antigą. Kontrakt selekcjonera reprezentacji Polski jest ważny tylko do 31 grudnia. Z polskimi siatkarzami Francuz pracował od 2014 r. Pod jego wodzą biało-czerwoni zdobyli pierwszy od 40 lat złoty medal mistrzostw świata.

Sylwia Gawrysiak
Idziemy nr 42 (576), 16 października 2016 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 23 lutego

Piątek, I Tydzień Wielkiego Postu
Odrzućcie od siebie wszystkie grzechy
i uczyńcie sobie nowe serce i nowego ducha.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 5, 20-26
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)