25 marca
sobota
Marioli, Wieczyslawa, Ireneusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Czekając na igrzyska

Ocena: 5
1756

Sportowcy przygotowujący się do igrzysk olimpijskich pozostawali w ostatnich tygodniach w cieniu piłkarskiego Euro. I niestety w tym cieniu działo się mało optymistycznie.

fot.PAP/EPA/NEIL HALL

Najsmutniejsze wieści dotarły od naszych lekkoatletów. Najpierw ze startu w Tokio zrezygnowała Sofia Ennaoui. Nasza biegaczka nie miała wyjścia. Z powodu kontuzji przeciążeniowej czeka ją operacja. Wicemistrzyni Europy w biegu na 1500 metrów przeżyła dramat. Zresztą, słowa z jej oświadczenia mówią wszystko: „(…) przez wzgląd na moją dalszą karierę, zdrowie, komfort psychiczny i chęć dalszego rozwoju musiałam podjąć jedną z najtrudniejszych decyzji w mojej karierze”.

Równie trudną decyzję podjął Adam Kszczot. W jego przypadku przyczyny rezygnacji są bardziej złożone, to między innymi sprawy rodzinne oraz nie najlepsze samopoczucie po szczepieniu. Nie zmienia to faktu, że z kadry wypadł niezwykle doświadczony i utytułowany zawodnik.

Kibice królowej sportu mają powody do zmartwień. Na szczęście dostali też mały zastrzyk optymizmu. Anita Włodarczyk na Memoriale Ireny Szewińskiej uzyskała trzeci wynik na świecie. Nasza mistrzyni systematycznie pracuje nad formą. Czy zdąży na igrzyska? Jest na to spora szansa.

Szanse na ważne odpowiedzi dostaliśmy też przy okazji Ligi Narodów siatkarzy. Polacy chwilami szli przez turniej jak burza. W finale zatrzymali ich jednak Brazylijczycy (trzeba pamiętać, że także wcześniej w tych rozgrywkach górą byli Canarinhos).

Te dwie porażki mogą jednak wyjść na zdrowie. Może nie drużynie, bo sportowcy nie lubią przegrywać. Przegrane mogą jednak dobrze podziałać na rozpalone głowy kibiców. Bo nie brakowało już chętnych do zakładania siatkarzom złotych medali olimpijskich. Spokojnie. Mamy silną, być może najlepszą w historii drużynę. Nie znaczy to jednak, że rywale w Tokio z pokorą usuną się Polakom z drogi. Wręcz przeciwnie. Stara, mądra zasada „bij mistrza” obowiązuje. Przecież nic nie smakuje tak dobrze, jak pokonanie mistrza świata. I biało-czerwoni zdają sobie z tego sprawę. Tak samo powinniśmy o tym pamiętać my. To będzie twardy olimpijski bój. To będzie być może niesamowicie nerwowa, a przy okazji epicka walka o podium. Ale jak się ona zakończy? Tego nie wiemy. Medal dla Polski dziś wydaje się czymś oczywistym i obowiązkowym. Czy aby na pewno? Przecież w siatkówce, jak w wielu innych dyscyplinach, jak po prostu w życiu, jeden słabszy dzień może wiele zniweczyć. Pamiętajmy o tym, czekając na igrzyska.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Autor jest dziennikarzem TVP

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 marca

Sobota, IV tydzień Wielkiego Postu
Sprawiedliwości Twojej nie kryłem w głębi serca,
+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Łk 1, 26-38
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter