24 marca
niedziela
Marka, Gabriela, Katarzyny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Chłodna głowa

Ocena: 0
2150

Walczą w mojej głowie dwa światy. Ścierają się dwie opcje.

fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

A przy okazji łapią się za bary dwie osoby: pesymista z optymistą. Patrzę, słucham, obserwuję to co dzieje się wokół reprezentacji Polski. I analizuję. A walka trwa.

To się przecież nie może udać! – woła pesymista. Jeśli na Euro 2016 podstawą dobrej gry Polaków była defensywa, to w Rosji czeka nas klęska. A wszystko przez kontuzję Kamila Glika. Jeśli w obronie zabraknie jej szefa, to po meczach z Senegalem i Kolumbią nie będzie co zbierać. Ten sam negatywnie nastawiony głos podpowiada, że przecież w pomocy nie jest lepiej. Po kiepskim sezonie wielką niewiadomą jest Grzegorz Krychowiak, a Jakub Błaszczykowski dopiero co wrócił do pełni sił i ma za sobą miesiące bez regularnej gry w piłkę na wysokim poziomie.

Trzeba myśleć pozytywnie – odpowiada zaraz optymista. W bramce mamy kłopot bogactwa, jakiego zazdrościć mogą nam wszyscy finaliści mundialu. Łukasz Fabiański i Wojciech Szczęsny to gwarancja spokoju. Obaj mogą zawsze dołożyć coś ekstra, coś, co na mistrzostwach świata może dać cenne punkty. Za to w ataku wszyscy rywale będą skupiali się na Robercie Lewandowskim. I bardzo dobrze. On i tak swoje zrobi, o to się nie martwmy. A skoro przeciwnicy będą zajęci naszym kapitanem, to więcej miejsca i okazji bramkowych dostanie Arkadiusz Milik. Napastnik Napoli jest głodny gry, spragniony strzelania goli, a także szczęśliwy, że mimo przeciwności losu do Rosji pojedzie. Tak więc głowa do góry – woła co chwila optymista.

Te starcia czekają mnie jeszcze w najbliższych dniach. Pewnie aż do meczu z Senegalem. Nic na to, drodzy Państwo, nie poradzę. Nie chcę sztucznie podgrzewać atmosfery, ale gorączka ogarnia mnie coraz bardziej. Pewnie też dlatego, że będzie to pierwszy w moim zawodowym życiu mundial widziany i dotykany z tak bliska. Dlatego robię wiele, by zachować chłodną głowę. Bez niej nie da się bowiem pracować i osiągać sukcesów. O tym mówił też w Arłamowie Robert Lewandowski. Nasza kadra musi zagrać z chłodną głową, bo tylko wtedy biało-czerwoni pokażą, co potrafią. Pamiętajmy, że z obecnej reprezentacji tylko Łukasz Fabiański ma za sobą udział w mistrzostwach świata (bez gry). Dla pozostałych wybrańców Adama Nawałki to będzie debiut. A przy takich okazjach spokój zawsze jest wskazany. Czego piłkarzom i sobie życzę.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Autor jest dziennikarzem TVPNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -