°/° °/° °/°

Biegiem przez Łódź

Ocena: 0
535

Blisko 1,5 tys. biegaczy uczestniczyło w DOZ Maratonie ulicami Łodzi. Najlepsze czasy osiągnęli Kenijczyk Samson Barmao i Algierka Kenza Dahmani.

Z kolei bieg na 10 km Ibuprom Sport 10k Run wygrał łodzianin Tomasz Osmulski. Dzień wcześniej ponad tysiąc dzieci wzięło udział w Pelavo Kids Run 2017./pd

Dramat żużlowca

Tomasz Gollob uległ poważnemu wypadkowi podczas zawodów motocrossowych w Chełmie. Zawodnik doznał złamania kręgosłupa, uszkodzenia rdzenia kręgowego, a także obustronnego stłuczenia płuc. Konieczna była natychmiastowa operacja, po której został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Legendarnemu żużlowcowi grozi paraliż.

Sukcesy w Ardenach

Michał Kwiatkowski z grupy Sky zajął trzecie miejsce w Liege-Bastogne-Liege, jednym z najważniejszych kolarskich wyścigów jednodniowych. W czołowej dziesiątce do mety dotarł również Rafał Majka. W żeńskiej edycji wyścigu doskonale spisała się Katarzyna Niewiadoma, która, jak Kwiatkowski, stanęła na najniższym stopniu podium.

ZAKSA na szczycie

Drugi raz z rzędu i siódmy w historii ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wywalczyła tytuł mistrza Polski. W drugim finałowym meczu pokonała PGE Skrę Bełchatów 3:1. Trzecią siatkarską drużyną kraju został w tym sezonie Jastrzębski Węgiel.

Derby Madrytu

Po raz kolejny blisko finiszu Ligi Mistrzów staną naprzeciwko siebie zespoły Realu i Atletico Madryt. Ostatnio drużyny te spotkały się w finale Champions League w 2014 i w 2016 r. Tym razem hiszpański klasyk będziemy obserwować w półfinale rozgrywek. O finał powalczą też AS Monaco i Juventus Turyn.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 13, 1-15
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)