°/° °/° °/°

Bez medalu

Ocena: 0
677

Tuż za podium uplasował się Kamil Stoch w konkursie na skoczni normalnej podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Lahti. W pierwszej dziesiątce rywalizację zakończyli też Maciej Kot (miejsce 5.) oraz Dawid Kubacki (miejsce 8.).

Mistrzem świata został Austriak Stefan Kraft. Wicemistrzostwo zdobył Niemiec Andreas Wellinger, brązowy zaś medal – jego rodak Markus Eisenbichler.

Sprintem w Lahti

Dziewiąte miejsce zajęły Ewelina Marcisz i Justyna Kowalczyk w finale sprintu drużynowego na mistrzostwach świata w narciarstwie w Lahti. Triumfowały Norweżki. W rywalizacji mężczyzn Dominik Bury i Maciej Staręga uplasowali się na 10. pozycji. Pierwsze miejsce zdobyli Rosjanie.

Rekordy w Kanadzie

Dwa rekordy Polski – w wyścigu na 500 oraz 1000 m – pobiła Natalia Czerwonka podczas sprinterskich mistrzostw świata w Calgary. Na dystansie pół kilometra nasza panczenistka jako pierwsza Polka w historii złamała granicę 39 sekund (38.86 s).

Kszczot w formie

Adam Kszczot zwyciężył w biegu na 800 m podczas lekkoatletycznego mityngu w Madrycie. Był to jego ostatni sprawdzian przed halowymi mistrzostwami Europy, które odbędą się w dniach 3-5 marca w Belgradzie.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Absolwentka dziennikarstwa, etnologii i teologii. Od 2012 roku związana z tygodnikiem „Idziemy”. Należy do Wspólnoty Sant’Egidio.

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 20 kwietnia

Sobota, III Tydzień wielkanocny
Słowa Twoje, Panie, są duchem i życiem.
Ty masz słowa życia wiecznego.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 6, 55. 60-69
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)