10 grudnia
niedziela
Julii, Danieli, Bogdana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Znane osoby wspierają akcję "Misjonarz na Post"

Ocena: 0
5232

W pierwszych dwóch tygodniach Wielkiego Postu już ponad 11 tysięcy osób wspiera duchowo polskich misjonarzy i misjonarki na całym świecie. O akcji „Misjonarz na Post” mówią także znane osoby, takie jak piosenkarka Eleni, muzyk Robert Friedrich czy aktor Lech Dyblik.

fot. materiały nadesłane

– Modlitwa za misjonarzy jest bardzo potrzebna Kościołowi katolickiemu w Polsce. Najpierw z tego tytułu, że wszyscy ochrzczeni powinni być misjonarzami, ponieważ my wszyscy ponosimy odpowiedzialność misyjną, nawet jeśli nie jesteśmy na misjach. Nosimy w sobie także wdzięczność za misjonarzy, którzy podjęli trud ewangelizacji w innych kulturach, religiach i klimatach – powiedział abp Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP o akcji „Misjonarz na Post”.

Już w pierwszych tygodniach do akcji dołączyło tysiące Polaków mieszkających w Polsce, ale także poza jej granicami. Liczba osób modlących się za polskich misjonarzy stale rośnie i przekroczyła już stan z zeszłego roku. Wszystko, co trzeba zrobić, aby wziąć udział w akcji, to wejść na stronę www.misjonarznapost.pl i wypełnić krótki formularz, który wymaga jedynie naszego imienia, nazwiska i adresu e-mail, na który przyjdzie informacja z danymi wylosowanego misjonarza. Każdy indywidualnie wybiera formę duchowego wspierania przypisanego sobie misjonarza lub misjonarki.

– Myślę, że taka akcja jest bardzo potrzebna misjonarzom, którzy służą, czasami w bardzo trudnych warunkach. Wesprzyjmy ich swoją modlitwą – mówiła piosenkarka Eleni o akcji „Misjonarz na Post”.

youtu.be/DddomPuPocM

– Zachęcam do wzięcia udziału w akcji „Misjonarz na Post”. Nieznani misjonarze, w odległych zakątkach świata, czekają na naszą modlitwę – mówi z kolei aktor Lech Dyblik. Robert „Litza” Friedrich podkreśla: – Wspierajmy naszych polskich misjonarzy na całym świecie w okresie Wielkiego Postu. Jak? Przede wszystkim modlitwą. Najlepszy sposób, jak mówi Ewangelia, na pomoc drugiemu człowiekowi a szczególnie misjonarzowi, to post, modlitwa i jałmużna. Misjonarze potrzebują naszego wsparcia.

youtu.be/VXpsF8NInbc

Aktor Dariusz Kowalski, znany z ról w „Plebanii”, „Zerwanym kłosie” czy „Drogówce” zwraca uwagę, że „święta Teresa nie ruszyła się za mury klasztoru a została patronką misji, przez to, że modliła się za misjonarzy. Nasza modlitwa w połączeniu z postem może bardzo wiele zdziałać”.

youtu.be/tsHrLAGmsl0

Honorowy patronat nad akcją objęli abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący KEP, metropolita poznański, oraz bp Jerzy Mazur SVD, Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

Projekt „Misjonarz na Post” wspierają media katolickie takie jak Opoka, deon.pl, Radio Maryja, Tygodnik Idziemy, Tygodnik Niedziela, profeto.pl, Misje Salezjańskie, Misje Dzisiaj, Radio Niepokalanów, Franciszkański Sekretariat Misyjny, miesięcznik Misjonarz i inne środowiska katolickie.

Kontakt:

Strona internetowa: www.misjonarznapost.pl

e-mail: media@misjonarznapost.pl

 

Koordynator akcji: Zofia Kędziora

e-mail: kedziora@misyjnedrogi.pl

tel.: 797-061-948

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 10 grudnia

Niedziela, II Tydzień Adwentu
Okaż nam, Panie, łaskę swoją
i daj nam swoje zbawienie.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mk 1, 1-8
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego) 
+ Komentarz „Idziemy” - Zwyczajność, prostota, skromność

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter