21 lipca
niedziela
Daniela, Diany, Wawrzynca
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Zmiany pomogą?

Ocena: 0
643

Za rok o tej porze będziemy odliczali dni, a potem już godziny do rozpoczęcia letnich igrzysk olimpijskich.

Fot. wikipedia / Domena publiczna

Święto sportu zbliża się wielkimi krokami. I wszystko wskazuje na to, że o przebieg imprezy nie musimy się martwić. Japonia to gwarancja spokoju, perfekcyjności, solidności, ale także pewnej prostoty, ułatwiającej życie wszystkim uczestnikom. W Tokio nie powinno być problemów, które przesłoniłyby rywalizację sportowców. A to coraz ważniejszy aspekt.

Od kilku lat trwają dyskusje nad całą olimpijską ideą. Do pewnego momentu trwał wyścig – każdy kolejny gospodarz działał w myśl zasady: zastaw się a postaw się. Nie liczono się z wydatkami, wszyscy chcieli być chwaleni, wszyscy chcieli udowodnić, że to właśnie oni potrafią zrobić igrzyska pod każdym względem najlepsze. W końcu zaczęto jednak dochodzić do ściany. Można powiedzieć – na szczęście. I na szczęście dostrzeżono to także w Międzynarodowym Komitecie Olimpijskim. Stąd pojawiły się wytyczne, by skończyć z wyrzucaniem pieniędzy. Powstały próby ograniczania kosztów. Wynikało to też z tego, że zaczęło brakować chętnych do organizacji igrzysk. To wielkie, sportowe święto trwa przecież kilka tygodni, a później często pojawia się pustka. I niszczejące obiekty. Nie tylko te sportowe, bo często infrastruktury wybudowanej na potrzeby olimpijczyków nie dało się sensownie wykorzystać. Problemów było sporo. Postanowiono więc szukać ratunku.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 27 (717), 7 lipca 2019 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 21 lipca 2019 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Autor jest dziennikarzem TVP

NIEDZIELNY DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 lipca

"Błogosławieni, którzy w sercu dobrym i szlachetnym zatrzymują słowo Boże"

Dziś w Kościele: niedziela XVI tygodnia zwykłego
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Rdz 18, 1-10a; Ps 15; Kol 1, 24-28; Łk 10, 38-42
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań
 

Lato z SalveNet - na okres wakacji proponujemy formację duchową w przystępnej formie: codziennie jeden kilkuminutowy film z cyklów prezentowanych na portalu SalveNet.Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

PATRONUJEMY

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -