6 sierpnia
czwartek
Slawy, Jakuba, Oktawiana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Zielona Góra: "pacjent zero" zostanie wypisany ze szpitala

Ocena: 0
255

Szpital w Zielonej Górze poinformował o negatywnym wyniku testu na obecność Covid-19 u pacjenta, który jako pierwszy w Polsce został  zdiagnozowany pozytywnie pod kątem zakażenia koronawirusem. W dniu dzisiejszym, tj. 18 marca br. „pacjenta zero” zostanie wypisany ze szpitala.

Fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

Z wielką przyjemnością informujemy, iż kolejne wyniki „pacjenta zero”, które przyszły w dniu dzisiejszym są NEGATYWNE ! - A to oznacza, że możemy go uznać za wyleczonego i w dniu jutrzejszym wypisać do domu

- poinformował we wtorek 17 marca br., na Facebooku zielonogórskiego szpitala, lek. Jacek Smykał, szef oddziału zakaźnego.

„Pacjent zero" to pierwsza osoba w Polsce, u której zdiagnozowano zakażenie koronawirusem.

W naszym szpitalu przebywał ponad 2 tygodnie, bo od 2 marca. Życzymy mu nie tylko dalszego zdrowia, ale również spokoju! Niech ta informacja będzie światełkiem w tunelu, do którego wszyscy wjechaliśmy

-  dodał lekarz.

informacje o pierwszym polskim przypadku pacjenta zakażonego koronawirusem, Ministerstwo Zdrowia przekazało 4 marca br. Mężczyzna wrócił do Polski z Niemiec, gdzie brał udział w karnawale. Do kraju przyjechał autobusem.

Z danych resortu zdrowia wynika, że obecnie z powodu koronawirusa hospitalizowane są 833 osoby, ponad 14 tys. objęto kwarantanną. Nadzorem sanitarno-epidemiologicznym objętych jest 35 tys. 853 osoby.

Badania w kierunku koronawirusa dały dotąd pozytywny wynik u 246 osób, pięć z nich zmarło. Na stronie Ministerstwa Zdrowia znajduje się mapa zakażeń koronawirusem.

W Polsce od soboty obowiązuje stan epidemiczny. Wprowadzono wiele restrykcji związanych z funkcjonowaniem instytucji, placówek, przekraczaniem granic.

Choroba wywołana przez wirus SARS-CoV-2 objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. U osób młodszych może przebiegać bezobjawowo lub łagodnie. Szczególnie niebezpieczna jest dla osób starszych, osłabionych i cierpiących na inne przewlekłe choroby.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 6 sierpnia

Czwartek, XVIII Tydzień zwykły
+ Święto Przemienienia Pańskiego
«To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie».
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Dn 7,9-10.13-14; Ps 97,1-2.5-6.9; 2P 1,16-19; Mt 17,1-9
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

Nowenna do Matki Bożej Łaskawej w intencji Ojczyzny (5-14 sierpnia)
Dziś: parafia Miłosierdzia Bożego w Ząbkach

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter