28 listopada
niedziela
Leslawa, Zdzislawa, Stefana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Zdążyć przed zimą

Ocena: 0
356

Państwo Angelika i Jacek Pietruszewscy mieszkają w Januszówce k. Zbuczyna w dwóch skromnych pokojach wraz z malutkimi dziećmi (dwuletni chłopczyk i roczna dziewczynka) oraz mamą Pani Angeliki i jej mężem. Udało im się dobudować budynek do obecnych pomieszczeń, jednak jest on w stanie surowym.

fot. Franciszek Szamocki

Mała przestrzeń powoduje, że niektórzy domownicy muszą czasem spędzać coraz chłodniejsze noce w niedocieplonej dobudówce bez ogrzewania! Drożejące materiały budowlane, kredyt oraz kontuzja Pana Jacka znacząco spowolniły wykończenie nowego domu. Bez naszego wsparcia nie wykończą domu przed zimą. Pomóżmy im już dziś, w tym przypadku liczy się każdy dzień!

Z powodu rozrastającej się rodziny Państwo Pietruszewscy rozpoczęli budowę by zapewnić swoim dzieciom godne warunki bytowe. Sytuację skomplikowała operacja kolana Pana Jacka, który - żeby spłacać kredyt - przerwał rehabilitację aby zwiększyć dochód rodziny. Obecnie Państwo Pietruszewscy mieszkają w dwóch małych pomieszczeniach z których jedno służy również za kuchnię. Pokoje zajmują wraz z dwójką dzieci, mamą Pani Angeliki oraz jej mężem. Zdarza się, że niektórzy domownicy śpią w nieogrzanych surowych pomieszczeniach.

Do obecnego małego domku dobudowali za pieniądze z kredytu dwupiętrowy dom w stanie surowym, którego niestety nie udało się wykończyć. Małżeństwo robiło wszystko, co w ich mocy, żeby ukończyć budowę i utrzymać rodzinę, jednak przeciwności losu oraz bezlitośnie rosnące koszty materiałów budowlanych stanęły im na drodze. Całą pracę przy budowie wykonali własnymi rękoma, nie pozwólmy aby teraz poszła ona na marne. Najważniejsze aby jak najszybciej można było wznowić prace na budowie i zakupić niezbędne materiały.

Obecnie brakuje drzwi wejściowych, paneli podłogowych (z podkładem), styropianu, glazury, terakoty, farby, płyt karton-gips oraz kleju do nich. W dalszej perspektywie potrzebne będzie wykończenie i wyposażenie kuchni, łazienki oraz umeblowanie pokoju dla dzieci. Szacowany koszt wynosi 40 tys. zł. Ręce do pracy są, potrzeba teraz tylko materiałów, żeby zdążyć przed zimą, która nieubłaganie zbliża się wielkimi krokami. Razem z Rodziną Pietruszewskich apelujemy do naszych cudownych Darczyńców o wsparcie za pomocą darowizn, każda kwota ma znaczenie! Dajmy razem tej rodzinie nadzieję na lepsze jutro!

Każdy, kto zechce dorzuć swoją cegiełkę do wykończenia domu Państwa Pietruszewskich oraz ich małych dzieci, może już dziś przekazać darowiznę na konto:

Caritas Diecezji Siedleckiej Bank Spółdzielczy O/Siedlce

21 9194 0007 0027 9318 2000 0260

z dopiskiem: „50112 - Angelika i Jacek Pietruszewscy".

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 28 listopada

Niedziela, I Tydzień Adwentu
«Czuwajcie więc i módlcie się w każdym czasie».
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Łk 21,25-28.34-36
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Spojrzenie w niebo (komentarz "Idziemy")

+ Odpust dla zmarłych przez cały listopadNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarze

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter