26 października
poniedziałek
Lucjana, Ewarysta, Damiana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Zatrzymano podejrzanego o krwawy napad pod Montpellier

Ocena: 0
480

Po prawie dobie od napaści na dom opieki dla misjonarzy w Montferrier-sur-Lez na południu Francji policja zatrzymała sprawcę tego czynu. Okazał się nim 47-letni bezrobotny, były spadochroniarz, który w przeszłości pracował w hospicjum jako pielęgniarz-pomocnik.

W czwartek 24 listopada tuż przed godz. 22 do budynku wszedł ubrany na czarno mężczyzna, uzbrojony w nóż i broń palną i zaraz po północy wdarł się do jednego z pomieszczeń. Jedna z pracujących tam kobiet zdołała zawiadomić policję, napastnik jednak zdążył oddać całą serię strzałów do drugiej kobiety. Zabił ją, po czym zbiegł.

Budynek, w którym doszło do tragedii, jest dwupiętrowym domem opieki „Pod zielonymi dębami" dla emerytowanych kapłanów ze Zgromadzenia Misji Afrykańskich i w chwili napaści przebywało w nim prawie 60 pensjonariuszy. Znajduje się on ok. 10 km od Montpellier.

Prowadzący śledztwo w tej sprawie miejscowy prokurator Christophe Barret natychmiast odrzucił wersję zamachu terrorystycznego o podłożu islamskim. – Z braku jakichkolwiek elementów świadczących o powiązaniu z terroryzmem kierujemy podejrzenia na "ścieżkę lokalną", szukając kogoś, kto był związany z tym miejscem – oświadczył dziennikarzom.

Na wieść o zdarzeniu arcybiskup Montpellier Pierre-Mqarie Carré powiedział: – Życie trwa. Chcemy, aby było wiadome, że nie czujemy się zagrożeni. To samo zrobiliśmy po zabójstwie ks. Hamela [w lipcu br. koło Rouen – KAI]: stanąć mocno w obliczu sytuacji, nie tracić zaufania do innych, zachować roztropność, ale nie popadać w niepokój, iść nieustraszenie naprzód z sercami pełnymi pokoju”. Według metropolity Montpellier w placówce tej przebywają w większości misjonarze w bardzo podeszłym wieku – od 75 do ponad 90 lat, którzy przeżyli wielki wstrząs, gdy dowiedzieli się, co się stało.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 26 października

Poniedziałek, XXX Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni
Albowiem droga sprawiedliwych jest Panu znana,
a droga występnych zaginie.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Ef 4, 32 – 5, 8; Ps 1, 1-4 i 6; Łk 13, 10-17
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter