18 sierpnia
niedziela
Ilony, Bronislawa, Heleny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Z pasji do życia

Ocena: 0
82

Mazowieckie Centrum Rozwoju Duchowego i Artystycznego „Pasja Życia” w Legionowie otworzyło podwoje.

Fot. Katarzyna Kasjanowicz / Idziemy

Inicjatywa skierowana jest przede wszystkim do osób zagrożonych uzależnieniami oraz tych, które pokonały już nałogi. To także miejsce integracji o szerokim spektrum programowym i wymiany doświadczeń pomiędzy podopiecznymi i gośćmi placówki.

– Program integracji społecznej ma pomóc ludziom wykluczonym, którzy normalnie mają małe szanse na rynku pracy. Zapewniamy możliwość nauki zawodów takich jak kelner, kucharz czy barista, a następnie pomoc w szukaniu zatrudnienia. Rozwijamy talenty młodzieży po to, aby uchronić ją przed wejściem w nałogi – wyjaśnia s. Jolanta Glapka ze Zgromadzenia Najświętszego Serca Jezusa, założycielka Fundacji „Pasja Życia”.


 

Ukończone dzieło

Budowa była kilkakrotnie przerywana ze względu na brak środków. Siostra wspomina wysiłek włożony w pozyskanie funduszy. Osobiście zaczęła prowadzić zbiórki pieniężne już w 2009 r. Środki zbierała także poza granicami Polski – w Ameryce i Australii, gdzie promowała swoje książki. Dziś, po dziesięciu latach, może wreszcie z ulgą dziękować ogromnej liczbie instytucji i osób prywatnych z różnych zakątków świata, w tym zaangażowanej w pomoc Polonii amerykańskiej i australijskiej.

– Nie sposób wymienić wszystkich: dobrowolnych darczyńców, ludzi serca, ale chciałam im gorąco podziękować. Wiele zawdzięczamy organizacji charytatywnej Renovabis czy Fundacji Hiltona. Ogromnie wzruszającym gestem było przekazanie przez prywatną rodzinę, państwa Waksmunckich, aż 260 tys. na zbudowanie pierwszego piętra. Nieoceniony był pan Szymon Kosiński z San Francisco, chemik i naukowiec, który pisał po angielsku wszystkie nasze projekty – wymienia siostra, zaznaczając jednocześnie, że to tylko cząstka należnych podziękowań.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 33 (722), 18 sierpnia 2019 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 2 września 2019 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 18 sierpniaNajczęściej czytane artykułyZAPRASZAMY

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -