28 lutego
środa
Romana, Ludomira, Lecha
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Wypoczynek we wspólnocie

Ocena: 0
1019

 

Z kolei sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej zaskakuje przenikającą ciszą, a widoki, które można podziwiać, odprawiając drogę krzyżową na błoniach, zachęcają do dłuższego spaceru po okolicy. Tutaj również można skorzystać z pomocy przewodnika, który opowie o historii objawień, zaplanować nocleg i posiłki, a dodatkowym atutem jest możliwość zorganizowania na miejscu ogniska. Opiekunowie miejsca przypominają jednak, że wewnątrz bazyliki podczas Mszy św. może przebywać ograniczona liczba osób, nadal obowiązują też inne obostrzenia, np. zasłanianie nosa i ust.

 


Z PLECAKIEM NA SZLAK

Dobre wiadomości czekają pielgrzymów pieszych, ponieważ w tym roku powracają na szlak pielgrzymki na Jasną Górę, choć zmieniają się nieco zasady uczestnictwa. Na przykład w Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymce Metropolitalnej osoby w pełni zaszczepione będą mogły uczestniczyć bez ograniczeń. Natomiast osoby, które nie przyjęły szczepionki, będzie obowiązywał ścisły limit. Zapisy będą prowadzone tylko elektronicznie. Tymczasem Piesza Pielgrzymka Łomżyńska po ubiegłorocznym pielgrzymowaniu sztafetowym wyruszy już tradycyjnie, ale w ścisłym limicie. Na szlak, według zarządzenia ordynariusza diecezji odnoszącego się do sytuacji epidemicznej, będzie mogło wyjść jedynie 300 pątników.

Od strony organizacyjnej większość pielgrzymek połączy fakt, że pielgrzymi powinni zaopatrzyć się w namioty, ponieważ organizatorzy rezygnują z noclegów u gospodarzy ze względów bezpieczeństwa. Odwiedziny na szlaku ani dołączenie na kilka dni wędrowania również nie będą możliwe. Natomiast pielgrzymi mogą spodziewać się obowiązkowej dezynfekcji rąk albo mierzenia temperatury. Jednak wybierając się na szlak, trzeba przede wszystkim pamiętać, by zabrać ze sobą wygodne buty, różaniec i uśmiech. Te z kolei nieraz kosztują wiele trudu, ale sprzyjają modlitwie, długim rozmowom i poznawaniu nowych osób, co po długich miesiącach społecznego dystansu zdaje się mieć wartość nieocenioną.

Niezależnie od tego, gdzie spędzimy wakacje – czy w popularnym kurorcie, czy w spokojnym i malowniczo położonym sanktuarium; czy będą to rodzinne rekolekcje ze wspólnotą, czy piesza pielgrzymka – w tym roku zastosujmy tę jedną ważną zasadę: spędźmy ten czas razem!

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 28 lutego

Środa, II Tydzień Wielkiego Postu
Ja jestem światłością świata,
kto idzie za Mną, będzie miał światło życia.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 20, 17-28
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

+ Nowenna zawierzenia woli Bożej - o. Dolindo
Koronka ku czci Siedmiu Boleści Matki Bożej

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter