19 sierpnia
poniedziałek
Boleslawa, Juliana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Wygrali papieski test

Ocena: 0
1595

Wielkim Testem z Historii Polski upamiętniono podczas XI Powiatowego Dnia Papieskiego w Mińsku Mazowieckim czterdziestolecie wyboru Jana Pawła II.

fot. Radek Molenda/Idziemy

To już tradycja, że trzy papieskie szkoły: Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II i Szkoły Salezjańskie w Mińsku Mazowieckim oraz Szkoła Podstawowa im. Karola Wojtyły w Hucie Mińskiej – wspólnie organizują 16 października Powiatowy Dzień Papieski. Tradycja tym cenniejsza, że biorą w nim zgodny udział przedstawiciele dosłownie całej powiatowej społeczności. Tak było i w tym roku w „papieskiej trójce” przy ul. Budowlanej.

Fenomenem na skalę ogólnopolską jest nie tylko wieloletnia współpraca wspomnianych szkół, ale i to, że każdego roku Dzień Papieski wygląda inaczej. W tym roku w programie znalazł się Wielki Test z Historii Polski oraz debata historyczna, których tłem była czterdziesta rocznica wyboru Jana Pawła II i setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

– Chcieliśmy uświadomić uczestnikom, że z minionych stu lat aż 85 przypada na życie Karola Wojtyły, 40 lat to okres, na który miał on wielki wpływ, a sam pontyfikat Jana Pawła II zajął ponad ćwierć minionego wieku – mówią dyrektorzy szkół-organizatorów.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 43 (681), 28 października 2018 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 18 listopada 2018 r.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Katolik, mąż, absolwent polonistyki UW, dziennikarz. W „Idziemy” od pierwszego numeru tygodnika. Od lutego 2017 r. członek Rady Programowej Polskiego Radia S.A.
Od kwietnia 2019 r. redaktor naczelny portalu idziemy.pl
radoslaw.molenda@idziemy.com.pl

 

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 sierpnia

"... przyjdź i chodź za Mną!"

Dziś w Kościele: poniedziałek, XX tydzień zwykły
+ dzień powszedni albo wspomnienie św. Jana Eudesa, prezbitera
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Sdz 2,11-19, Ps 106 (105),34-...44, Mt 19,16-22
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Lato z SalveNet - na okres wakacji proponujemy formację duchową w przystępnej formie: codziennie jeden kilkuminutowy film z cyklów prezentowanych na portalu SalveNet.Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -