18 października
piątek
Juliana, Lukasza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Wstańcie, chodźmy!

Ocena: 4.7
1221

Pod takim hasłem odbyła się 29 kwietnia gra miejska w Parku Bródnowskim w Warszawie, zorganizowana przez Fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia" dla Szkoły Podstawowej nr 380 im. Jana Pawła II na Targówku.

fot. Maciej Buda/Idziemy

Uczestnikami byli uczniowie podzieleni na kategorie wiekowe. Na początku uczestnicy wzięli udział we Mszy Świętej w kościele św. Marii Magdaleny pod przewodnictwem ks. Pawła Walkiewicza. Podczas gry mieli za zadanie dotarcie w określonym czasie do jak największej liczby punktów i rozwiązanie zadań. W I kategorii (klasy 1-2) pierwsze miejsce zdobyła grupa,, 1920”1B, drugie miejsce Bystrzaki” 1D, a trzecie "Mały Lolek" 1A 2C. W kategorii II (klasy 4-6) pierwsze miejsce osiągnęli "Papieże" 4A, drugie miejsce przypadło "Kremówkom" 5A, a trzecie grupie "Totuus Tuus" 5B. W III kategorii (klasy 7-8 i 3 klasy gimnazjum) zwyciężyła grupa "Watykan" 3G i 3D, drugie miejsce otrzymał "Październikowy Dym" a trzecie "Amatorzy Kremówek".

– Mieliśmy piękną pogodę, dzieci mogły w przyjemny sposób połączyć naukę z rekreacją, a dla wolontariuszy była to duża frajda. W przyszłym roku też chcemy zorganizować takie przedsięwzięcie – mówiła Kinga Sprzączak, opiekun grupy wolontariackiej. – Głównie pytaliśmy o historię życia Jana Pawła II, ale także o jego pasje, jego przyjaciół – powiedziała Honorata Bogusz, koordynator gry. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawował tygodnik „Idziemy”.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 18 października

Pan stanął przy mnie i wzmocnił mnie, żeby się przeze mnie dopełniło głoszenie Ewangelii

Dziś w Kościele:
piątek, XXVIII tygodnia zwykłego 
+ święto św. Łukasza, ewangelisty
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): 2 Tm 4,9-17a, Ps 145, Łk 10, 1-9
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań

Po Anielskiej serii przypominamy Spotkania z Aniołami - seria I (co dzień nowy odcinek)
1. Po co są Aniołowie?
2. Dogmaty anielskie
3. Misja anielska
4. Anioły w Starym Testamencie; 5. Chrystus jest centrum świata; 6. Aniołowie w chwilach pokusy; 7. Aniołowie opiekują się Kościołem;
8. Imiona Anielskie; 9. Jak zaprzyjaźnić się z Aniołem?; 10. Anioły czynią cuda

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -