23 sierpnia
piątek
Apolinarego, Filipa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Wstańcie, chodźmy!

Ocena: 4.7
1095

Pod takim hasłem odbyła się 29 kwietnia gra miejska w Parku Bródnowskim w Warszawie, zorganizowana przez Fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia" dla Szkoły Podstawowej nr 380 im. Jana Pawła II na Targówku.

fot. Maciej Buda/Idziemy

Uczestnikami byli uczniowie podzieleni na kategorie wiekowe. Na początku uczestnicy wzięli udział we Mszy Świętej w kościele św. Marii Magdaleny pod przewodnictwem ks. Pawła Walkiewicza. Podczas gry mieli za zadanie dotarcie w określonym czasie do jak największej liczby punktów i rozwiązanie zadań. W I kategorii (klasy 1-2) pierwsze miejsce zdobyła grupa,, 1920”1B, drugie miejsce Bystrzaki” 1D, a trzecie "Mały Lolek" 1A 2C. W kategorii II (klasy 4-6) pierwsze miejsce osiągnęli "Papieże" 4A, drugie miejsce przypadło "Kremówkom" 5A, a trzecie grupie "Totuus Tuus" 5B. W III kategorii (klasy 7-8 i 3 klasy gimnazjum) zwyciężyła grupa "Watykan" 3G i 3D, drugie miejsce otrzymał "Październikowy Dym" a trzecie "Amatorzy Kremówek".

– Mieliśmy piękną pogodę, dzieci mogły w przyjemny sposób połączyć naukę z rekreacją, a dla wolontariuszy była to duża frajda. W przyszłym roku też chcemy zorganizować takie przedsięwzięcie – mówiła Kinga Sprzączak, opiekun grupy wolontariackiej. – Głównie pytaliśmy o historię życia Jana Pawła II, ale także o jego pasje, jego przyjaciół – powiedziała Honorata Bogusz, koordynator gry. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawował tygodnik „Idziemy”.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 23 sierpnia

„Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem”.

Dziś w Kościele: piątek, XX tydzień zwykły
+ dzień powszedni albo wspomnienie św. Róży z Limy, dziewicy
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Rt 1,1.3-6.14b-16.22; Ps 146 (145),5-10; Mt 22,34-40
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Lato z SalveNet - na okres wakacji proponujemy formację duchową w przystępnej formie: codziennie jeden kilkuminutowy film z cyklów prezentowanych na portalu SalveNet.Najczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -