22 października
wtorek
Halki, Filipa, Salomei
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Włochy: wspólna modlitwa muzułmanów i katolików

Ocena: 0
566

Zbliżającą się uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny katolicy w Asti w północnych Włoszech będą celebrować wraz z muzułmanami, by podkreślić dobre relacje z katolikami, a także okazać w ten sposób swoją przyjaźń i solidarność wobec chrześcijan.

20160814 20:43
RV / Asti, sg

Ma to szczególną wymowę po serii ostatnich zamachów w Europie, a zwłaszcza morderstwie kapłana sprawującego Eucharystię, do którego doszło pod koniec lipca we Francji.

W rozmowie z Radiem Watykańskim ordynariusz Asti bp Francesco Guido Ravinale mówił m.in. o tym skąd wzięła się idea takiego modlitewnego spotkania.

– Zrodziła się praktycznie z ich prośby, a także z podobnych propozycji, które złożyli muzułmanie w Maroku, we Francji, a także we Włoszech. Nie było możliwe zorganizowanie tego od razu, w ostatnią niedzielę lipca, jak prosili, głównie dlatego, że trwały Światowe Dni Młodzieży. Gdy wróciłem z Krakowa, skontaktowałem się z władzami, urzędem miejskim, by pomogli nam w zorganizowaniu takiego spotkania, a zwłaszcza by zapewnili jego spokojną atmosferę. Muszę podkreślić, że w mieście Asti wzajemne relacje między muzułmanami i chrześcijanami są bardzo dobre, żyje się bardzo spokojnie. Stąd też, gdy złożono mi tę propozycję, oczywiście nie mogłem jej odrzucić. Myślę, że przesłanie tego spotkania powinno być takie: w tym świecie jest przemoc. Dlaczego? Bo traci się poczucie Boga. Jeśli nadal będziemy podtrzymywać żywą wiarę w Boga, który jest dobry, który jest ojcem wszystkich, który jest miłosierny, to prawdopodobnie damy radę także wpłynąć na to, by świat był bardziej otwarty na pokój – powiedział bp Ravinale.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 22 października

Gdzie jednak wzmógł się grzech,
tam jeszcze obficiej rozlała się łaska.

Dziś w Kościele:
wtorek XXIX tygodnia zwykłego 
+ wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Rz 5,12.15b.17-19.20b-21, Ps 40, Łk 12,35-38
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań

Po Anielskiej serii przypominamy Spotkania z Aniołami - seria I (co dzień nowy odcinek)
1. Po co są Aniołowie?
2. Dogmaty anielskie
3. Misja anielska
4. Anioły w Starym Testamencie; 5. Chrystus jest centrum świata; 6. Aniołowie w chwilach pokusy; 7. Aniołowie opiekują się Kościołem;
8. Imiona Anielskie; 9. Jak zaprzyjaźnić się z Aniołem?; 10. Anioły czynią cuda; 11. Anioły chcą nam pomagać; 12. Co ucieszy Anioła?

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -