4 grudnia
piątek
Barbary, Krystiana, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Wigilijne świece

Ocena: 0
848

W całej Polsce ruszyła 23. edycja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, które Caritas Polska od 17 lat organizuje wraz z Prawosławnym Dziełem Miłosierdzia Eleos oraz Diakonią Kościołów Ewangelicko-Reformowanego i Ewangelicko-Augsburskiego.

Od roku 1993 udało się rozprowadzić ok. 50 mln świec, z których dochód jest przeznaczany głównie na letni wypoczynek, podręczniki szkolne oraz leki dla dzieci z ubogich rodzin. – Zebrane środki pozostają głównie w parafiach i diecezjach. Zostaną rozdysponowane na pomoc dzieciom wg lokalnych potrzeb. Z kolei 10 groszy z każdej świecy wesprze dzieci uchodźców z Syrii i Iraku. – Cieszy nas co roku skala rozchodzenia się świec, ale najważniejsze jest otwarcie swojego serca na potrzeby innych. Gdy udzielamy komuś z serca wsparcia, wzrastamy w człowieczeństwie i chrześcijaństwie – mówi o. Hubert Matusiewicz, wicedyrektor Caritas Polska. – Rzeczą najcenniejszą jest to, że – w obliczu zaniku relacji i zaufania społecznego – jest to akcja wspólnot: Kościołów i ponad 11 tys. parafii, w których w ten sposób sąsiad pomaga sąsiadowi – dodaje Paweł Kęska, rzecznik Caritas Polska.

Caritas Polska w tym roku przekaże Caritas diecezjalnym 3 mln świec, Diakonia do kilkuset swoich parafii – ok. 11 tys. świec, a Eleos do 300 parafii – ok. 16 tys. świec.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Katolik, mąż, absolwent polonistyki UW, dziennikarz. Związany z "Idziemy” od pierwszego numeru tygodnika. Członek Rady Programowej Polskiego Radia S.A., były redaktor naczelny portalu idziemy.pl. Członek Domowego Kościoła.
radoslaw.molenda@idziemy.com.pl

 

- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 4 grudnia

Piątek, I Tydzień Adwentu
+ Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Jana Damasceńskiego, prezbitera i doktora Kościoła albo wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy
Oto nasz Pan przyjdzie z mocą
i oświeci oczy sług swoich.

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Iz 29,17-24; Ps 27,1bcde.4.13-14; Mt 9,27-31
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter