3 grudnia
niedziela
Franciszka, Ksawerego, Kasjana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Wierność jest sexy

Ocena: 0
12890
Zespół Love Story śpiewa, że wierność jest cudna, a celebryci opowiadają o swoich pierwszych i wciąż tych samych mężach i żonach. Tak studenci z warszawskich uczelni lansują modę na wierność.
Akcję promują m.in. Danuta i Krzysztof Ziemcowie

– Młodym ludziom coraz trudniej będzie zachować wierność w związku, bo media kreują rzeczywistość, w której niewierność jest czymś normalnym. Sprzyja temu na przykład nagłaśnianie przypadków rozpadu udanych małżeństw, np. aktora Mela Gibsona. Coraz powszechniejsze stają się powtórne związki, zawieranepow myśl zasady: „nie układa ci się w małżeństwie, zmień żonę na nowszy model” – mówi Karol Wyszyński, inicjator akcji „Wierność jest sexy”.

Inicjatywę promują studenci z Akademickiego Stowarzyszenia Katolickiego Soli Deo, które zrzesza młodzież z warszawskich uczelni. Właściwie akcja wystartowała przed dwoma laty, kiedy na ekranach kin grany był film „Och, Karol 2”, zapowiadany piosenką „Wierność jest nudna”.

– Naszą akcję promuje plakat dłoni z obrączką na palcu. Zdjęcie zrobiłem w drugą rocznicę mojego ślubu i wrzuciłem na Facebook. Zrobiło furorę – opowiada Karol Wyszyński. Jako hasło posłużył zwrot zapożyczony z wypowiedzi Szymona Majewskiego: „Wierność jest sexy”. W slangu młodzieżowym po epoce the best, cool i dżezi sexy stało się terminem wyrażającym najwyższy stopień uznania.

W tym roku w maju akcja „Wierność jest sexy” stratuje w nowej odsłonie. W Hybrydach Love Story zaśpiewał przygotowany specjalnie na tę okazję utwór „Wierność jest cudna”. Aktorki Joanna Jabłczyńska i Agnieszka Więdłocha 16 maja o godz. 20 na Politechnice Warszawskiej poprowadzą spotkanie tylko dla mężczyzn „Czego pragną kobiety”, z kolei 17 maja o godz. 20w Auli Mickiewicza na Uniwersytecie Warszawskim Radosław Pazura poprowadzi spotkanie tylko dla kobiet „Czego pragną mężczyźni”.

– Akcja chwyciła – ocenia Michał Grodzki z Soli Deo, współorganizator akcji. – Na Facebooku wsparło ją ponad 20 tys. osób, a jej inicjatorzy zapraszani są do programów największych komercyjnych stacji telewizyjnych. Po wakacjach będziemy wracać z konferencjami, mamy też pomysły na kolejne akcje społeczne – zapowiada.


DLACZEGO ZDRADZAJĄ


– Kobiety zdradzają zazwyczaj wtedy, gdy w relacjach w małżeństwie zaczyna się coś psuć, gdy czują się przez mężów niekochane lub kochane za mało. Kobieta nie zdradza męża, gdy go kocha i gdy czuje się przez niego kochana – mówi prof. Maria Ryś, psycholog z UKSW. – Świat mężczyzn jest w tym zakresie inny. Mężczyzna może pożądać innej kobiety kochając własną żonę. Zdarza się, że także w takiej sytuacji dopuszcza się zdrady. Ale – i to trzeba zdecydowanie podkreślić – zdrada zarówno przez kobietę, jak i przez mężczyznę – po fakcie przeżywana jest bardzo głęboko, niejednokrotnie zostawia zranienie na całe życie, nawet wtedy, gdy współmałżonek o niej nie wie i gdy nie ma możliwości, aby się o tym dowiedział. Ileż to razy psychologowie słyszą w poradniach: „Jest mi tak ciężko, nie potrafię już tej zdrady sam (sama) dźwigać, ale boję się, że współmałżonek przestanie mi ufać”. I niestety często tak bywa: po wyjawieniu zdrady odbudowanie zaufania jest niezwykle trudne, bo przebaczenie jest czymś, co wydaje się niejednokrotnie przerastać ludzkie siły... Najczęściej do odbudowania zaufania konieczne jest sięgnięcie po Bożą pomoc – podkreśla.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 4 grudnia

Poniedziałek, I Tydzień Adwentu
Panie, Boże nasz, przyjdź, aby nas uwolnić,
okaż swoje oblicze, a będziemy zbawieni.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mt 8, 5-11
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
Nowenna przed Niepokalanym Poczęciem NMP: 29 XI-7 XII

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter