11 lipca
sobota
Olgi, Kaliny, Benedykta
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Wielka Brytania chce chronić młodzież przed ideologią gender

Ocena: 5
856

Minister ds. równości Wielkiej Brytanii Liz Truss zapowiedziała, że jej rząd podejmie działania mające na celu ochronę małoletnich przed decyzjami, których skutków nie da się odwrócić, takimi jak zmiana płci. Brytyjski działacz pro-life, dr Tom Rogers uważa, że „należy chronić młodzież także przed szkodliwą propagandą LGBT, której patronuje rząd”.

Fot. pixabay.com/CCO

Wielka Brytania wycofuje się z transgenderowych eksperymentów na młodzieży. Truss zapowiedziała, że rządowa reforma brytyjskiego prawa, która pozwala osobom cierpiącym na zaburzenie tożsamości płciowej zmieniać płeć prawną, zostanie przeprowadzona jeszcze tego lata.

Wierzę, że dorośli powinni mieć swobodę prowadzenia swojego życia tak, jak uznają to za stosowne, ale uważam, że w czasie, gdy kształtują się jeszcze zdolności decyzyjne człowieka, należy chronić go przed podejmowaniem nieodwracalnych decyzji, których potem może żałować

- powiedziała minister.

Brytyjskie organizacje pro-life z zadowoleniem przyjęły słowa przedstawicielki rządu.

To oznaka zmiany w stronę zdrowego rozsądku i odejście od skrajności i fanatyzmu gabinetu Teresy May

- ocenił dr Tom Rogers, brytyjski działacz pro-life, kierownik ds. edukacji w Towarzystwie Ochrony Nienarodzonych Dzieci.

Dodał jednak, że zmiany powinny iść dalej. „Należy chronić młodzież także przed szkodliwą propagandą LGBT, której patronuje rząd”. Zaapelował, aby przywrócić rodzicom prawo do decydowania, czy ich dzieci będą uczestniczyć w obowiązkowych obecnie zajęciach z edukacji seksualnej, przesyconych „ekstremizmem LGBT”, który w wielu szkołach „przeniknął niemalże cały program nauczania”.

Zdaniem Rogersa prawo powinno także lepiej chronić dorosłych.

Wielu ludzi żałuje decyzji, które podjęli pod wpływem propagandy, a które wywołały nieodwracalne zmiany w ich ciałach. W przypadku osób z problemami psychologicznymi dotyczącymi ich tożsamości seksualnej, należy przede wszystkim kłaść nacisk na pomoc takim osobom w powrocie do pełnej akceptacji płci biologicznej

- uważa dr Rogers.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 11 lipca

Sobota, XIV Tydzień zwykły Rok A, II
+ Święto św. Benedykta, opata, patrona Europy
Kto porzuci wszystko dla Ewangelii,
stokroć tyle otrzyma
i życie wieczne odziedziczy.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Prz 2,1-9;Ps 34,2-4 i 6. 9 i 12. 14-15;Dz 4,32-35;Mt 19,27-29
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy


- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter