11 kwietnia
niedziela
Filipa, Leona
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

WHO: liczba zakażeń koronawirusem w Chinach stabilizuje się

Ocena: 0
495

W minioną niedzielę zmarło w Chinach z powodu zakażenia wirusem Wuhan aż 97 osób, czyli najwięcej w ciągu jednego dnia od początku epidemii. Jednak w ocenie Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) liczba nowych zakażeń „stabilizuje” się.

Fot. PAP/EPA/ALEX PLAVEVSKI

"Nie oznacza to jeszcze, że osiągnęliśmy szczyt zachorowań" – zastrzega WHO.

W sumie dotąd zmarło 908 pacjentów zakażonych koronawirusem z Chin. To już więcej, niż w 2002 roku z powodu wywołanego przez innego typu koronawirusa: SARS (zespołu ostrej niewydolności oddechowej).

Według chińskich służb sanitarnych, od wybuchu epidemii liczba wszystkich zakażeń koronawirusem 2019-nCoV w Chinach zwiększyła się do 40,2 tys., a ponad 187,5 tys. pacjentów jest pod obserwacją medyczną.

Patogen ten przedostał się już do co najmniej 27 krajów, ale jak dotąd jedynie w dwóch miejscach poza Chinami odnotowano dwa zgony wywołane tą infekcją: w Hongkongu i na Filipinach.

Do powstania wtórnego ogniska epidemii poza Chinami doszło w Niemczech, gdzie trzynaście osób zakaziło się od jednej Chinki. "Doszło tam nawet do zakażeń trzeciorzędowych, bo jeden z Niemców zakaził swych bliskich" – powiedział o pandemii PAP dr Paweł Grzesiowski, wykładowca Szkoły Zdrowia Publicznego CMKP, prezes Fundacji Instytut Profilaktyki Zakażeń.

Jak poinformowały w poniedziałek brytyjskie służby medyczne,w ostatnich dniach zakażenie koronawirusem 2019-nCoV stwierdzono u kolejnych czterech pacjentów w Wielkiej Brytanii stwierdzono. Oznacza to, że liczba potwierdzonych przypadków w tym kraju wzrosła do ośmiu.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 11 kwietnia

Druga Niedziela Wielkanocna - Miłosierdzia Bożego
«Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam».
+ Czytania liturgiczne (rok B, I): J 20, 19-31
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Dar zmartwychwstałego Jezusa (komentarz tygodnika Idziemy)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter