3 kwietnia
piątek
Ryszarda, Pankracego, Ingi
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Watykan popiera działania przeciw rozprzestrzenianiu boni jądrowej

Ocena: 0
1263

Stanowisko Watykanu w sprawie przeciwdziałaniu rozprzestrzeniania broni jądrowej przedstawił szef papieskiej dyplomacji, abp Paul Gallagher podczas 62. sesji Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej.

fot. pixabay.com/AlexAntropov86/CC0

Sesja Międzynarodowej Agencji Atomowej odbyła się wczoraj w Wiedniu. Stolica Apostolska jest jednym z założycieli tej organizacji i jej pełnoprawnym członkiem.

Dotykając bardziej szczegółowych kwestii, abp Paul Gallagher przypominał, że testy z bronią jądrową pozostawiają niekontrolowane ilości materiałów radioaktywnych w atmosferze. Przywołał słowa Papieża, który zauważa, że środowisko naturalne jest dobrem wszystkich. Powinniśmy powstrzymać działania, które uderzają w człowieka i niszczą środowisko.

Ojciec Święty zwraca uwagę, że napędzająca się spirala wyścigu zbrojeń nigdy się nie zatrzymuje. Koszty modernizacji oraz rozwoju wyposażenia wojskowego ciągle rosną, nie tylko w zakresie broni jądrowej. Stanowią one znaczną część wydatków, jakie ponoszą różne kraje. Siłą rzeczy na drugi plan schodzą wtedy prawdziwe priorytety cierpiącej ludzkości: walka z biedą, promocja pokoju, realizacja projektów edukacyjnych, ekologicznych, medycznych oraz rozwój praw człowieka.

Wśród działań pozytywnie ocenianych przez Stolicę Apostolską jest plan stworzenia w ramach agencji specjalnego wydziału interdyscyplinarnego, który zajmie się zmianami klimatycznymi. Watykan dostrzega także pozytywną rolę tej instytucji działającej na wszystkich poziomach rozwoju terapii służącej leczeniu nowotworów, aby wprowadzać i udoskonalać programy radioterapii.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -
- Reklama -

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 3 kwietnia

Słowa Twoje, Panie, są duchem i życiem.
Ty masz słowa życia wiecznego.

Dziś w Kościele: piątek, V Tydzień Wielkiego Postu
Czytania liturgiczne (rok A, II): Jr 20, 10-13; Ps 18,2-7;J 10, 31-42
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań
+ Wielkopostne Kościoły Stacyjne
3 kwietnia – piątek – Parafia MB Nieustającej Pomocy (ul. Nobla 16, DW-P)
+ "Ziarna Słowa" Jana Pawła II

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter