26 stycznia
środa
Tymoteusza, Michała, Tytusa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Watykan: kard. Krajewski o kolejnych szczepieniach bezdomnych

Ocena: 0
758

Kolejnych 120 osób bezdomnych, bez dokumentów zostało dziś zaszczepionych w Watykanie. Jałmużnik papieski, kard. Konrad Krajewski mówi Radiu Watykańskiemu, że są to osoby, które „przybyły z morza”. Używając przenośni, dodaje, że chodzi o to, aby „w sieci znalazło się, jak najwięcej ryb”, czyli, aby jak najwięcej ludzi zostało zaszczepionych dla dobra wszystkich.

fot. ks. Paweł Kłys

Mówiąc o funduszach, które służą na pokrycie kosztów szczepień kard. Krajewski zwraca uwagę, że kiedy pomaga się ludziom, to pieniądze znajdą się zawsze. Dużo osób wie o działalności Urzędu Dobroczynności Apostolskiej i same przynoszą swoje oszczędności albo wpłacają na tzw. „szczepionkę zawieszoną” (vaccino sospeso). Jałmużnik papieski wskazuje również na znaczenie posługi osób, które docierają do bezdomnych szukają ich oraz towarzyszą im podczas szczepień.

To są przede wszystkim wolontariusze. Taką najbardziej prężną grupą na terenie Rzymu jest Wspólnota św. Idziego. W każdej dzielnicy są obecni, mają swoje noclegownie. Znają doskonale topografię miasta i miejsca, gdzie nasi bezdomni przebywają i to oni ich szukają. Potem przyprowadzają ich oraz im towarzyszą, bo wyjście z bezdomności odbywa się poprzez przyjaźń

– mówił papieskiej rozgłośni kard. Krajewski.

Purpurat wyjaśnia, że bezdomny najpierw potrzebuje przekonać się do wolonatriuszy i zaufać. Zauważa, że jak osoba bezdomna zaufa, to potem idzie za propozycjami wolonatriuszy w ciemno.  Kard. Krajewski podkreśla, że osoby w potrzebie wiedzą, że są kochane przez niosących pomoc.

Chcemy czynić to, co zrobiłby Jezus, czyli żyć według Ewangelii. Wtedy mają do nas zaufanie i chociaż na początku są sceptyczni, także odnośnie do szczepień, to dzisiaj przychodzą, a my im towarzyszymy. Następnie spożywamy z nimi posiłek. Oni pytają się bardzo często: dlaczego? Ja wtedy odpowiadam: bo tak zrobiłby Chrystus

– wyznaje hierarcha.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 27 stycznia

Czwartek, III Tydzień zwykły
Dzień Powszedni
albo wspomnienie św. Anieli Merici, dziewicy
Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem, abyście szli i owoc przynosili.
+ Czytania liturgiczne (rok C, :II): Mk 3, 7-12
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter