25 kwietnia
czwartek
Marka, Jaroslawa, Wasyla
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Warszawa: rodzinne zwiedzanie Bożonarodzeniowych szopek

Ocena: 0
2053

„Pójdźmy wszyscy do… stajenek warszawskich pełnych historii” – to hasło patronuje organizowanemu już po raz trzeci świątecznemu spacerowi szlakiem Bożonarodzeniowych szopek w staromiejskich kościołach Warszawy.

fot. materiały prasowe

Zwiedzanie połączone jest ze świątecznym konkursem dla rodzin. Założeniem konkursu jest międzypokoleniowa integracja rodziny oraz popularyzowanie wiedzy o wielkich Polakach, których ślady znajdują się w świątyniach.

Pomysłem na wspólne, atrakcyjne i aktywne spędzanie czasu w okresie Bożego Narodzenia, jest rodzinny spacer szlakiem Bożonarodzeniowych szopek w kościołach Starego i Nowego Miasta. Przy okazji podziwiania różnorodności tradycyjnych stajenek, będzie można wytropić wraz z przewodnikiem tajemnice ukryte w warszawskich świątyniach. Dokonane odkrycia będzie można wykorzystać w konkursie, do którego zaproszone są wszystkie pokolenia: dzieci, młodzież, rodzice, dziadkowie, ciocie, wujkowie, kuzyni, opiekunowie – jednym słowem całe rodziny.

Spacery prowadzić będą dyplomowani przewodnicy warszawscy. Trasa wyprawy zaczyna się zawsze w punkcie informacyjnym „Księgarni na Miodowej” i będzie wiodła przez siedem lub osiem kościołów Starego i Nowego Miasta, których kolejność zwiedzania wytyczy pilot grupy.

Konkurs jest podsumowaniem spaceru szlakiem szopek w kościołach. Należy zatem uważnie słuchać przewodnika i zwracać uwagę na odwiedzane miejsca. Zadania będą wykonywane w formie pisemnej, każde z nich ma odrębną punktację nie tylko za poprawną odpowiedź, ale i spostrzegawczość i pomysłowość wykonania zadania.

Liczba osób, która może wziąć udział w spacerze-konkursie jest ograniczona ze względu na komfort zwiedzania. Co roku dni i godziny spacerów można wybrać, ale rejestracja grup została już zakończona.

27 grudnia wyruszą trzy spacery: pierwszy o 13.00 (zbiórka o godz. 12.45), drugi o 14.00 (zbiórka o godz. 13.45), trzeci o 15.00 (zbiórka o godz. 14.45). Podobne godziny zbiórek i wymarszów zaplanowano w kolejnych dwóch dniach.

Więcej szczegółów na temat zwiedzania szopek na stronie http://historiawkosciolach.pl/.

Organizatorem wydarzenia jest stowarzyszenie Lokalna Organizacja Turystyczna Skarbiec Mazowiecki z siedzibą w Warszawie.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 24 kwietnia

Środa, IV Tydzień wielkanocny
Ja jestem światłością świata,
kto idzie za Mną, będzie miał światło życia.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 12, 44-50
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna do MB Królowej Polski 24 kwietnia - 2 maja

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter