31 października
sobota
Urbana, Saturnina, Krzysztofa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Warszawa: rodzinne zwiedzanie Bożonarodzeniowych szopek

Ocena: 0
1679

„Pójdźmy wszyscy do… stajenek warszawskich pełnych historii” – to hasło patronuje organizowanemu już po raz trzeci świątecznemu spacerowi szlakiem Bożonarodzeniowych szopek w staromiejskich kościołach Warszawy.

fot. materiały prasowe

Zwiedzanie połączone jest ze świątecznym konkursem dla rodzin. Założeniem konkursu jest międzypokoleniowa integracja rodziny oraz popularyzowanie wiedzy o wielkich Polakach, których ślady znajdują się w świątyniach.

Pomysłem na wspólne, atrakcyjne i aktywne spędzanie czasu w okresie Bożego Narodzenia, jest rodzinny spacer szlakiem Bożonarodzeniowych szopek w kościołach Starego i Nowego Miasta. Przy okazji podziwiania różnorodności tradycyjnych stajenek, będzie można wytropić wraz z przewodnikiem tajemnice ukryte w warszawskich świątyniach. Dokonane odkrycia będzie można wykorzystać w konkursie, do którego zaproszone są wszystkie pokolenia: dzieci, młodzież, rodzice, dziadkowie, ciocie, wujkowie, kuzyni, opiekunowie – jednym słowem całe rodziny.

Spacery prowadzić będą dyplomowani przewodnicy warszawscy. Trasa wyprawy zaczyna się zawsze w punkcie informacyjnym „Księgarni na Miodowej” i będzie wiodła przez siedem lub osiem kościołów Starego i Nowego Miasta, których kolejność zwiedzania wytyczy pilot grupy.

Konkurs jest podsumowaniem spaceru szlakiem szopek w kościołach. Należy zatem uważnie słuchać przewodnika i zwracać uwagę na odwiedzane miejsca. Zadania będą wykonywane w formie pisemnej, każde z nich ma odrębną punktację nie tylko za poprawną odpowiedź, ale i spostrzegawczość i pomysłowość wykonania zadania.

Liczba osób, która może wziąć udział w spacerze-konkursie jest ograniczona ze względu na komfort zwiedzania. Co roku dni i godziny spacerów można wybrać, ale rejestracja grup została już zakończona.

27 grudnia wyruszą trzy spacery: pierwszy o 13.00 (zbiórka o godz. 12.45), drugi o 14.00 (zbiórka o godz. 13.45), trzeci o 15.00 (zbiórka o godz. 14.45). Podobne godziny zbiórek i wymarszów zaplanowano w kolejnych dwóch dniach.

Więcej szczegółów na temat zwiedzania szopek na stronie http://historiawkosciolach.pl/.

Organizatorem wydarzenia jest stowarzyszenie Lokalna Organizacja Turystyczna Skarbiec Mazowiecki z siedzibą w Warszawie.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 31 października

Sobota, XXX Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę
Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode Mnie bo jestem cichy i pokornego serca.
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Flp 1,18b-26; Ps 42,2-3.5; Łk 14,1.7-11
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter