12 sierpnia
piątek
Innocentego, Lecha, Euzebii
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Warszawa: inauguracja punktu przedszkolnego "Lolek"

Ocena: 0
2774
Wielki tort, puszczanie baniek, chodzenie na szczudłach, tańce czy malowanie twarzy oraz uroczyste poświęcenie ośrodka – na warszawskim Mokotowie trwa piknik rodzinny inaugurujący działalność punktu przedszkolnego „Lolek”, prowadzonego przez Stowarzyszenie Absolwentów Dzieło.
20150829 14:20
luk / Warszawa (KAI), sg
fot. arch. Punktu Przedszkolnego "Lolek"


Przedszkole ma być miejscem wychowywania dzieci w duchu nauczania św. Jana Pawła II.

– Dziś widać bardzo rodzinną atmosferę panującą w naszych ośrodku – poprzez wspólną i jakże radosną zabawę przyszłych wychowanków, rodziców i pedagogów. Chcielibyśmy, żeby było tak zawsze. Żeby dzieci czuły się tutaj jak u siebie, co sprzyja ich wszechstronnemu rozwojowi, a rodzice mieli pewność jak najbardziej indywidualnego podejścia do każdej pociechy – powiedziała KAI dyrektorka przedszkola, Beata Tkaczyk-Ozimek.

Dodała, że dzisiejsze spotkanie zamknęło rok przygotowań do otwarcia placówki. Teraz przed personelem najważniejsze – praca wychowawcza z dziećmi. – To duże wyzwanie, ale jesteśmy do niego przygotowani. Wierzę w to, że razem z takim wyjątkowym zespołem, który będzie czuwał nad dziećmi, damy sobie świetnie radę i będziemy je wychowywać w dobrych wartościach i uczyć podchodzenia z szacunkiem i miłością do każdego człowieka. A przez to wcielać realnie w życie nauczenia naszego patrona, św. Jana Pawła II – zapewniła Tkaczyk-Ozimek.

Przedszkole będzie realizować podstawę programową, w tym rytmikę, gimnastykę i j. angielski. W programie wychowawczym placówki znajdzie się również blok poświęcony wartościom: prawdzie, uczciwości, działaniu w grupie, odpowiedzialności, szacunku, mądrości czy przyjaźni i miłości. Będzie także część duchowa działań edukacyjnych: wspólna modlitwa, śpiew, rodzinne Msze św. oraz raz w tygodniu wizyty zaprzyjaźnionego księdza czy siostry zakonnej. Dodatkowo podopiecznymi będzie zajmował się logopeda i psycholog. Ciekawostką będą zajęcia z bajkoterapii i pedagogiki cyrku.

Wyjątkowość przedszkola zauważają sami rodzice, którzy od 1 września będą codziennie oddawać do niego pod opiekę swoje pociechy. – Szukaliśmy przedszkola, które propaguje wartości nam bliskie – stąd nasza obecność tutaj – powiedziała pani Irena, mama Franka i Roberta. – Tutaj czuje się ciepło i dobro – tak było nawet wtedy, gdy panował tu wszechobecny remont. Ważne dla nas było także to jak otwarcie zareagował na to miejsce nasz syn – wszystko sobie obejrzał bez żadnych obaw, a na pytanie czy chce tu wrócić, powiedział "tak, zajaz" – dodała pani Ania, mama Jasia.

– Bardzo się cieszę, że przedszkole już niebawem będzie działać. Ona wpisuje się bardzo w obszar wychowania, który był niezmiernie bliski, a może nawet centralny, w nauczaniu Jana Pawła II, podkreślającego zawsze takie wartości jak rodzina, otwartość na życie i potrzebę wzrastania dzieci w duchu Ewangelii – stwierdził obecny na pikniku ks. Dariusz Kowalczyk, członek zarządu Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, której absolwenci będą zapewniać dzieciom opiekę.

W dalszym ciągu istnieje możliwość zapisu dzieci do papieskiego przedszkola. Szczegółowe informacje dostępne są pod numerem telefonu 609 196 502, pod adresem e-mail beata.tkaczyk@przedszkolelolek.pl oraz na stronie internetowej www.przedszkolelolek.pl.

Organizacja przedszkola była jednym z pomysłów na działalność Stowarzyszenia Absolwentów Dzieło. Dzięki przekazaniu fundacji przez Zgromadzenie Sióstr Służebniczek domu przy ul. Kalatówki 26 – projekt został wcielony w życie.


PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 12 sierpnia

Piątek, XIX Tydzień zwykły – dzień powszedni albo wspomnienie św. Joanny Franciszki de Chantal, zakonnicy
Gniew Twój ustąpił, w Tobie mam pociechę
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 19, 3-12
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter