25 sierpnia
niedziela
Luizy, Ludwika, Józefa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Warszawa: Bliskie Spotkania Chrześcijańsko-Żydowskie

Ocena: 0
2757
Zebranie otwarte z cyklu „Bliskie Spotkania Chrześcijańsko-Żydowskie” odbędzie się 14 stycznia w Synagodze Nożyków przy ul. Twardej w Warszawie. Organizatorem jest Polska Rada Chrześcijan i Żydów.
20140112 00:37
apis / Warszawa (KAI)
fot. Michał Ziółkowski/Idziemy
 
Spotkanie, które rozpocznie się o godz. 18.30, będzie nawiązywało do XVII Dnia Judaizmu poprowadzą rabin Stas Wojciechowicz oraz Bogdan Białek, prezes Stowarzyszenia im. Jana Karskiego i współprzewodniczący Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów.

W programie przewidziane jest odczytanie Psalmu 150 po polsku i hebrajsku, po czym komentarz do tekstu wygłoszą rabin Stas Wojciechowicz i ks. Andrzej Tulej. Następnie głos zabiorą ks. Wojciech Pracki, rzecznik prasowy Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego i prof. Paweł Śpiewak, dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego.

Wystąpienie pt. „Za co jestem wdzięczny chrześcijanom” przedstawi prof. Stanisław Krajewski, współprzewodniczący Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów. Natomiast drugi współprzewodniczący Rady Bogdan Białek będzie mówił na temat „Za co jestem wdzięczny Żydom”.

W spotkaniu wezmą także udział Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich oraz Andrzej Ahmed Saramowicz, dyrektor Szkoły Nauk Sufich, muzułmański współprzewodniczący Rady Wspólnej Katolików i Muzułmanów.

Gościem specjalnym wieczoru będzie pisarz Józef Hen, który odczyta jedno z ostatnich swoich opowiadań. Na artystyczną część spotkania złoży się także występ chóru z cerkwi pw. św. Mikołaja z Kielc, który wykona trzy psalmy w języku staro-cerkiewno-słowiańskim.

– Chcemy, aby nasze Spotkania stały się znakiem nadziei i pokoju dla wszystkich ludzi dobrej woli – poinformował KAI Bogdan Białek.

Bliskie Spotkania Chrześcijańsko-Żydowskie, których organizatorem jest Polska Rada Chrześcijan i Żydów, odbywają naprzemiennie raz w kościele katolickim, raz w synagodze. Ich celem jest praktyczna realizacja idei dialogu rozumianego jako spotkania osób w pełnym poszanowaniu i akceptacji własnej odrębności, tożsamości i indywidualności.
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 sierpnia

"Są ostatni, którzy będą pierwszymi, i są pierwsi, którzy będą ostatnimi."

Dziś w Kościele: niedziela XXI tygodnia zwykłego 
+ Wspomnienie bł. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Iz 66,18–21, Ps 117, Hbr 12,5–7.11–13, Łk 13, 22–30
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Lato z SalveNet - na okres wakacji proponujemy formację duchową w przystępnej formie: codziennie jeden kilkuminutowy film z cyklów prezentowanych na portalu SalveNet.Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -