24 czerwca
poniedziałek
Jana, Danuty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

W Warszawie zatrzymano parę, która "na policjanta" wyłudziła w sumie 160 tys. zł

Ocena: 0
108

Policjanci z Mokotowa zatrzymali dwie osoby, które metodą "na policjanta" wyłudziły od starszych osób w sumie około 160 tysięcy złotych. Parę ujęto tuż po tym, jak 41-latek odebrał od pokrzywdzonej kopertę z 25 tysiącami złotych.

Fot. pxhere.com / CC0

Jak podał w piątek PAP asp. sztab. Robert Koniuszy z Komendy Rejonowej Policji na Mokotowie, kryminalni pracujący nad sprawą oszustw "na policjanta" wiedzieli, że 46-letnia Izabela Z. i 41-letni Krzysztof K. działają w grupie wyłudzającej pieniądze od starszych osób. Para miała pełnić rolę "telefonistów", czyli prowadzić rozmowy z seniorami, zapewniając, że są funkcjonariuszami policji, i nakłaniać pokrzywdzonych do przekazania pieniędzy.

"Prowadzili dialog w taki sposób, aby pokrzywdzeni uwierzyli, że rozmawiają z policjantami. Starszym osobom wmawiano, że jeśli posiadają pieniądze w banku, to są one zagrożone, ponieważ tam działa grupa oszustów, która chce je ukraść. Jedynym ratunkiem było wybranie pieniędzy z konta i przekazanie ich rzekomym policjantom, którzy mieli je zabezpieczyć, a później zwrócić" – powiedział Koniuszy.

Kryminalni obserwowali parę. Zauważyli Krzysztofa K. w pobliżu banku przy ulicy Kasprowicza w Warszawie, gdzie umówił się z pokrzywdzoną na odbiór gotówki. Starsza kobieta przekazała mu 25 tysięcy złotych.

"Podejrzany odebrał pieniądze i udał się w kierunku kobiety, która czekała na niego pomiędzy blokami. Para usiadła na ławce. Byli tak podekscytowani, że nie zauważyli obserwującego ich prawdziwego funkcjonariusza policji" – opisał rzecznik mokotowskiej policji.

41-latek miał się podzielić ze znajomą informacją, że wcześniej wyłudził w podobny sposób 80 tysięcy złotych od mieszkanki Śródmieścia i oczekuje na przekazanie kolejnych 55 tysięcy.

"Nie doczekał się, ponieważ kilka minut później został zatrzymany przez policjanta, obok którego usiadł, oraz kilku innych kryminalnych. Funkcjonariusze odzyskali 25 tysięcy złotych i zwrócili pokrzywdzonej" – poinformował Koniuszy.

Mężczyzna usłyszał zarzuty dokonania dwóch oszustw na 85 tysięcy złotych, których dopuścił się w warunkach recydywy. Izabela Z. ma odpowiadać za wyłudzenie 75 tysięcy złotych. Oboje zostali tymczasowo aresztowani przez sąd.

Za oszustwo grozi do 8 lat więzienia. Przestępstwo to dokonane w warunkach recydywy jest zagrożone karą do 12 lat więzienia.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 24 czerwca

Nie bój się, Zachariaszu; twoja prośba została wysłuchana: żona twoja Elżbieta urodzi ci syna, któremu nadasz imię Jan.

Dziś w Kościele: poniedziałek XII tydzień zwykły
+ uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Jr 1,4-10 ; Ps Ps 71,1-4a.5-6ab.15ab.17; 1P 1,8-12 ; Łk 1,5-17.
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytańNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -

JAN PAWEŁ II MÓWIŁ DO NAS

Pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II w czerwcu 1979 roku do Polski zmieniła trwale naszą ojczyznę i nas samych. Co wtedy papież chciał nam przekazać? Co zapamiętaliśmy?
+ 2 czerwca: Warszawa - Okęcie i Plac Zwycięstwa (1)
+ 3 czerwca: Warszawa i Gniezno (2)
+ 4 czerwca: Czestochowa (3)
+ 5 czerwca: Czestochowa (4)
+ 6 czerwca: ostatni dzień w Częstochowie i Kraków (5)
+ 7 czerwca: Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice, Oświęcim-Brzezinka (6)
+ 8 czerwca: Nowy Targ, Kraków (7)
+ 9 czerwca: Kraków, Nowa Huta, Kraków (8)
+ 10 czerwca: Kraków i pożegnanie z ojczyzną (9)