20 lipca
piątek
Czeslawa, Hieronima, Malgorzaty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

W sobotę Festyn Trzech Króli - największe jasełka w Łodzi

Ocena: 0
1350

Największe jasełka w Łodzi przejdą 6 stycznia ul. Piotrkowską. Przewodzić im będą Trzej Królowie – Kacper, Melchior i Baltazar. Największą atrakcją będzie żywy wielbłąd, który będzie towarzyszył kolędnikom w Łodzi. Organizatorem wydarzenia jest stowarzyszenie „Powrót Trzech Króli”.

fot. pixabay.com

Festyn rozpocznie się o godz. 11.00 Mszą św. pod przewodnictwem abp. Grzegorza Rysia w kościele pw. Zesłania Ducha Św. Po modlitwie Anioł z placu Wolności w kierunku bazyliki archikatedralnej wyruszy barwny korowód kolędników.

Podczas przemarszu uczestnicy wezmą udział w interaktywnych jasełkach odegranych w różnych punktach ulicy Piotrkowskiej przez grupę ponad 70 aktorów. Do wspólnego śpiewu kolęd będzie zachęcać grający na gitarach elektrycznych i perkusji zespół muzyczny – Diakonia Muzyczna wspólnoty „Światło Życie” oraz młodzieżowa orkiestra dęta. w Orszaku wezmą udział m.in. aktorzy na szczudłach i żywe zwierzęta, diabeł zionący ogniem i anioły rozdające dzieciom słodycze oraz wspólne śpiewanie kolęd.

Każdy uczestnik Orszaku otrzyma tekturową koronę oraz śpiewnik z kolędami. Dzięki temu wszyscy będą mogli aktywnie uczestniczyć w koncercie kolęd w wykonaniu zespołu „Mocni w Duchu”, który odbędzie się na placu katedralnym.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
 

Najwyżej oceniane artykuły

SALON DZIENNIKARSKI