19 kwietnia
piątek
Adolfa, Tymona, Leona
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

W Opolu zatrzymano kobietę, która chciała sprzedać dziecko przez internet

Ocena: 0
77

Policjanci z opolskiej policji zatrzymali 22-latkę, która w internecie ogłaszała, że sprzeda dziecko, którego się spodziewa. Kobieta tłumaczyła, że w ten sposób chciała wyłudzić pieniądze od zainteresowanych. Zatrzymana została także jej siostra.

Fot. pixabay.com / CC0

O zatrzymaniu dwóch kobiet, mieszkanek powiatu nyskiego, poinformował PAP we wtorek mł. asp. Antoni Rzeczkowski z Komendy Głównej Policji. Sprawę wykryli funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

"Podczas monitorowania sieci internetowej policjanci natrafili na bardzo niepokojące treści. Na jednym z forów ogłoszeniowych oraz na popularnym portalu społecznościowym, zostały umieszczone oferty sugerujące handel ludźmi. Ktoś proponował, że za odpowiednią opłatą odda dziecko do adopcji" – powiedział Rzeczkowski.

Policjanci z Opola ustalili, że użytkownik, który umieścił ogłoszenie na portalu społecznościowym, podał fałszywe dane. Udało im się jednak ustalić, pod jakim adresem znajduje się komputer, z którego korzystał nadawca ogłoszenia.

"Okazało się, że pod tym adresem jest zameldowane również roczne dziecko, dlatego kryminalni musieli działać bardzo szybko. Zapukali do drzwi wytypowanego mieszkania już następnego dnia" – wyjaśnił Rzeczkowski.

W mieszkaniu były dwie siostry w wieku 22 i 26 lat. Jak podaje policja, młodsza przyznała, że umieściła ogłoszenie, bo chciała wyłudzić pieniądze od osób zainteresowanych nielegalną adopcją dziecka. Policja zabezpieczyła komputer należący do kobiety i telefony komórkowe, przez które 22-latka prowadziła korespondencję z potencjalnymi "klientami". Na sprzęcie były także dowody wpłat z tego tytułu.

Kobiety zostały zatrzymane pod koniec ubiegłego tygodnia.

"Z zebranego przez śledczych materiału dowodowego wynika, że 22-latka symulowała ciążę przed osobami zainteresowanymi jej ofertą. Kobieta miała nakłaniać te osoby do wpłacania pieniędzy na zakup odżywek, witamin, lekarstw oraz akcesoriów dla niemowląt" – podał Rzeczkowski.

KGP poinformowała, że roczne dziecko, którego matką jest starsza z sióstr, zostało sądownie przekazane pod opiekę rodzinie zastępczej.

Śledztwo w sprawie internetowej propozycji wszczęła Prokuratura Okręgowa w Opolu, która zdecyduje, czy i jakie zarzuty usłyszą zatrzymane.

Policja sprawdza jeszcze aktywność obu kobiet w internecie.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -