4 kwietnia
sobota
Izydora, Waclawa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

W Licheniu odbył się "Piknik z mamą i tatą"

Ocena: 0
207

Eucharystia przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej rozpoczęła "Piknik z mamą i tatą". Jest to wydarzenie, które każdego roku w ostatnią niedzielę wakacji gromadzi całe rodziny pragnące z Bożym błogosławieństwem zakończyć wakacyjny odpoczynek i wejść w nowy rok szkolny.

fot. pixabay.com/CC0

Mszy świętej rozpoczynającej rodzinny piknik przewodniczył ks. Janusz Kumala MIC, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej.

W homilii kapłan wyraził radość z licznej obecności na niedzielnej sumie: Dobrze, że tu jesteśmy, gdyż obecność jest wyrazem miłości – powiedział.

Odnosząc się do odczytanej Ewangelii wg św. Jana wskazał, że wszyscy jesteśmy uczniami Jezusa, a Maryja, jako Matka Kościoła, jest zawsze zatroskana o sprawy swoich dzieci. Nawiązując do cudu w Kanie Galilejskiej powiedział, iż wśród radości weselników pojawia się kryzys, trudna sytuacja, którą zauważa Maryja.

– Co to oznacza dla nas? Popatrzmy na nas, na nasze małżeństwa, naszą ojczyznę. Czy możemy powiedzieć, że nas dotyka kryzys? Widzimy, że małżeństwo chrześcijańskie jest lekceważone i spychane na margines. Widzimy ogromne problemy związane z małżeństwem i w małżeństwach. To, co zaczęło się w radości i euforii, mija. Małżonkowie, którzy się nie rozumieją, nie potrafią przebaczać, kłócą się na oczach dzieci. To jest kryzys dzisiejszych małżeństw – mówił kapłan i dodał, że chrześcijańskie wyobrażenie rodziny wiele środowisk chciałoby zniszczyć.

– Trzeba nam na to spojrzeć tak, jak spojrzała Maryja w Kanie Galilejskiej. Maryja wpatruje się w każdego z nas, w każdą rodzinę i zagląda do naszych serc. I dostrzega różnego rodzaju braki. Ona chce dostrzec nasze problemy i zaradzić im. Maryja wskazuje drogę – zrób wszystko, cokolwiek powie mój Syn. To jest postawa wiary – wyjaśnił duchowny.

W dalszej części zwrócił się do rodziców, aby dawali młodemu pokoleniu przykład wiary i zawierzenia Bogu. Zdaniem kapłana to są najcenniejsze wartości, które starsi mogą przekazać młodym. – Trzeba wewnętrznej siły, spotkań z Jezusem w coniedzielnej Mszy św., gdyż uczestnicząc w Eucharystii dokonuje się cud na wzór tego w Kanie Galilejskiej – mówił.

Przed zakończeniem Mszy świętej, w związku z przypadającą uroczystością Matki Bożej Częstochowskiej, został odnowiony akt Jasnogórskich Ślubów Narodu.

Zwieńczeniem Mszy świętej było udzielenie zgromadzonym w świątyni dzieciom, młodzieży, studentom oraz nauczycielom błogosławieństwa przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego poprzez nałożenie rąk i indywidualną modlitwę wstawienniczą przez kapłanów.

Po Mszy św. rozpoczął się piknik na trawniku przed licheńską bazyliką. Dzieci mogły za darmo skorzystać z licznych atrakcji przygotowanych specjalnie z tej okazji. Piknik, zorganizowany przez Licheńskie Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym, zakończyło wręczenie maluchom podarunków przygotowanych przez organizatorów.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 4 kwietnia

Wielu Żydów ujrzawszy to, czego Jezus dokonał, uwierzyło w Niego.
Dziś w Kościele: sobota, V Tydzień Wielkiego Postu
Czytania liturgiczne (rok A, II): Ez 37,21-28; Jr 31,10-13; J 11,45-57
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań
+ Wielkopostne Kościoły Stacyjne
4 kwietnia – Parafia Zmartwychwstania Pańskiego (ul. Księcia Ziemowita 39, DW-P)
+ "Ziarna Słowa" Jana Pawła II

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter