21 kwietnia
środa
Anzelma, Bartosza, Feliksa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

W bliskości z ubogimi i samotnymi

Ocena: 0
209

W wigilię Bożego Narodzenia bp Romuald Kamiński wziął udział w spotkaniu zorganizowanym przez Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej. Uroczystość odbyła się w ogrzewalni - jadłodajni im św. Brata Alberta Caritas DW-P przy ulicy Grochowskiej.

Fot. diecezja.info.pl

Uczestnicy spotkania zmówili modlitwę, podzielili się opłatkiem i zaśpiewali kolędy.

W życiu każdego z nas jest bardzo ważne, by mieć świadomość, że się jest blisko drugiej osoby, która jest życzliwa, chce nam pomóc, towarzyszy nam w życiu. Mówimy o tej bliskości, ponieważ można powiedzieć, że przyjście na świat Zbawiciela, to jest tęsknota za bliskością ze stworzeniem. My się tego od Pana Boga uczymy i staramy się, aby ta bliskość była między nami, bo tak zostaliśmy uformowani, że gromadnie idziemy do nieba

– powiedział biskup diecezji warszawsko-praskiej. Dodał również, że obowiązek wspomagania bliźnich na ich drodze ku zbawieniu spoczywa na każdym z nas:

Kiedyś każdy z nas zakończy to pielgrzymowanie ziemskie i dojdziemy na spotkanie z naszym Ojcem Niebieskim i to będzie tak, jak gdy wracamy do domu rodzinnego. Ktoś na nas tam normalnie czeka i zada pytanie: jak było? Jak się czujesz? Ale o co może zapytać Ojciec Niebieski? On popatrzy po ojcowsku i powie: widzisz, przyszedłeś Janie, a nie ma z tobą Zdzisława, który był twoim szwagrem na ziemi, nie ma twojej sąsiadki. Oto zapyta Ojciec, bo chodzi o to, byśmy sobie wzajemnie pomagali i nikt się na tej drodze nie zabłąkał i ten obowiązek bliskości do końca życia na nas spoczywa.

Spotkania wigilijne Caritas z udziałem Biskupa Warszawsko-Praskiego są już tradycją. W tym roku z uwagi na epidemię i reżim sanitarny uroczystość odbyła się w zmienionej formule uwzględniającej zasady bezpieczeństwa.

Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej przygotowała dla osób ubogich 4000 paczek, które w okresie przedświątecznym rozdali wolontariusze. W ośrodku przy ulicy Grochowskiej funkcjonują stołówka, łaźnia, magazyn odzieży, a także ogrzewalnia.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 kwietnia

Środa, III Tydzień Wielkanocny
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Anzelma, biskupa i doktora Kościoła
Ja jestem chlebem życia.
Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): J 6,35-40
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYE-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter